Депутати з робочим візитом відвідали Києво-Печерську Лавру (репортаж)

  У семи няньок дитина без ока. Так нині говорять про Києво-Печерську Лавру, пам`ятку світової спадщини ЮНЕСКО. Комітет Верховної Ради вирушив до святині на виїзне засідання. Хотіли з`ясувати, чому ЮНЕСКО хоче викреслити Лавру зі списку пам`яток. А все через чвари всередині заповідника. Там досі ділять об`єкти.

  Не гріхи відмолювати, а працювати прийшли до Лаври чиновники. Зібралися на Благовіщення. Почути благу звістку бажають. Однак переступивши поріг святині, почали сваритися.

  Комітет Верховної Ради розпочинає виїзне засідання не з круглого столу, а екскурсії. Директор заповідника веде гостей до церкви Спаса на Бересті. Розповідає легенди про споруду. Каже, храм унікальний. Повноцінні богослужіння в ньому правити не можна. А таки будуть. Коли він перейде у користування церкви згідно із рішенням Київради. Керівництво Мінкультури все спростовує.

  Сергій Кролевець, директор генеральний директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника: "Цей храм не є монастирським. Передача його Києво-Печерській Лаврі, як чоловічому монастирю, порушує всі норми православія".

  Ольга Бенч, заступник міністра культури та туризму України: "Це неправомірна інформація.Рішення Київради, якщо ї було, то воно не було погоджено з Міністерством культури, ми звернулися до прокуратури і все це було припинено. Всі ці інформації не відповідають дійсності".

  У семи няньок дитина без ока. Через чвари  всередині Лаври чиновникам соромно перед ЮНЕСКО. 

  Павло Мовчан, народний депутат, член комітету з питань культури і духовності: "Нам можуть виставити претензіі і скажуть, що ви, варвари, робите в XX сторіччі. Ми хочемо сказати, що ми не варвари. Є просто варвари у владі, які чинять це".

  Зі списку ЮНЕСКО Лавру ніхто не вилучатиме - відповідають чиновники від культури. Кажуть, кілька днів тому сюди приходили експерти. Зауважень не було. Відтак, привід для сьогоднішнього зібрання представники Міністерства не зрозуміли.

  Ольга Бенч, заступник міністра культури і туризму України: "Очевидно, директор заповідника хотів зустрітися з пресою і щось їм розказати. Я теж хочу знати, яка його мета".

  Поговорили і розійшлися. Єдине на чому порозумілися - домовилися розробити концепцію реконструкції заповідника. 

  Анна Мірошниченко, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.13Мб)

  Попередній матеріал
  В "Урядовому кур`єрі" надрукована постанова про вибори Президента 25.10.2009
  Наступний матеріал
  У Львові здобули чергову перемогу для Книги рекордів студентства
  Теги:
  Loading...