вшанування пам'яті
вшанування пам'яті 5 канал

День пам'яті захисників України: на Михайлівській площі представили артпроєкт PLUS 1

Читайте по-русски
Протягом дня до стіни пам'яті приносили квіти і запалювали свічки

На Михайлівській площі вшановують пам’ять полеглих захисників України. Просто зараз зі сцени виступають батьки й побратими загиблих героїв: згадують кожного і дякують.

Полковник Вадим Суский загинув 31 серпня 2014-го в бою під Маріуполем. Його батьки розповідають – досі чують добрі слова про сина.

"Ми приїхали на кладовище, і нам розказують люди, які бачили, що приїхав бус. І військовий чоловік вийшов з буса і на колінах йшов до могили сина нашого. Прийшов і молився. А жінка йому каже: "Ну встань, встань". А він каже: "Ні, якби не командир, ми би ніхто не повернулись живими", – каже батько загиблого військового Вадима Суского. 

Володимир – один із командирів батальйону "Донбас" під час Іловайської трагедії. Згадує: протистояти російським окупантам тоді не вистачило сил.

"Вийшли на російських десантників, всього одна БМП наша. Ми не могли дати бій, тому що пушку заклинило в того БМП. Вступили в переговори з російськими десантниками. Попали в полон", – згадує ветеран російсько-української війни Володимир Бабенко. 

вшанування пам'яті
вшанування пам'яті5 канал

Іще один тодішній доброволець Олександр Терещенко саме під час подій шестирічної давнини усвідомив: розпочалася справжня війна.

"Цей день я не можу забути, і не можу забути поля соняхів, якими ми ходили в рейди БТРами, які були дуже величезні. Сонях від десь асоціює Україну,тому що ці зернята падають в землю, проростають, він гнеться, але не ламається", – розповідає ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко. 

вшанування пам'яті
вшанування пам'яті5 канал

До Дня пам'яті захисників на Михайлівській площі представили артпроєкт "PLUS 1". На фотографіях – родичі полеглих із сімейними реліквіями в руках. Фото були доповнені уривками з есеїв про героїв та їхні родини. Автором фотографій є французький митець українського походження.

"Ми дуже часто ввечері на новинах чуємо якусь статистику, то цей проєкт є спрямований, щоб відтягнути цих людей від цих статистиків, і щоб родини, історія цього чоловіка чи жінки, чи цих родин, вони не були тільки написаний на папері", – коментує автор фотографій Юрій Білак. 

вшанування пам'яті
вшанування пам'яті5 канал

Поіменно захисників згадали й під час молитви. Предстоятель православної церкви України відслужив панахиду.

Протягом дня до стіни пам'яті приносили квіти і запалювали свічки.

Маргарита Варадовська, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
6 роковини Іловайської трагедії: рідні загиблих поділилися пережитим
Наступний матеріал
Обстріл автобуса під Харковом: суд обрав запобіжний захід 14 підозрюваним
Loading...

У Києві вшанували пам'ять загиблих на Донбасі правоохоронців

Порошенко: "Слава героям, які віддали життя у боротьбі за Україну!"

День вшанування пам'яті захисників України – відео

Нацбанк ввів в обіг пам'ятну монету до Дня полеглих захисників України – відео

Вимога нового керівництва: у центрі СБУ "Альфа" демонтували плиту з прізвищами загиблих співробітників (оновлено)

Вшанування Героїв біля Стіни пам'яті на Михайлівській площі