Катерина Серебрянська Катерина Серебрянська / Facebook

День народження Катерини Серебрянської: 5 фактів про видатну гімнастку

Асолютна чемпіонка світу (1995 р.) та Європи (1996 р.), багаторазова володарка призових місць на чемпіонатах світу та Європи з художньої гімнастики

Сьогодні, 25 жовтня, свій день народження відзначає Катерина Серебрянська – українська спортсменка, заслужений майстер спорту та олімпійський чемпіон з художньої гімнастики.

5.ua вітає з днем народження та пропонує ознайомитись з п'ятіркою фактів про непересічну спортсменку.

1. Спортивна сім'я
Народилася у Сімферополі в родині спортсменів. Батько – Серебрянський Олег Васильович – майстер спорту з футболу, мати Серебрянська Любов Овсіївна – майстер спорту з гімнастики.

2. Головний тренер
Тренером гімнастки була її рідна мати – Любов Серебрянська, заслужений тренер України. У 10-річному віці Катерина отримала першу перемогу на турнірі "Олімпійські надії України".

3. Спортивні досягнення
Абсолютна чемпіонка світу (1995) та Європи (1996), Володарка кубка Європи та триразова володарка Кубка "Гран-Прі" (1994–1995). Багатократна володарка призових місць на чемпіонатах світу з художньої гімнастики 1992–1998 рр. (8 золотих, 4 срібних, 3 бронзових медалі), на чемпіонатах Європи (9 золотих, 3 срібних, 4 бронзових медалі).

4. Нагороди та почесні звання
Почесна відзнака Президента України (1995), хрест "За мужність" (1996), орден "За заслуги" II ст. (1999), Орден княгині Ольги III ст. (2009), звання Почесного громадянина Автономної Республіки Крим (1997), Жінка року (1996) та заслужений майстер спорту України.

5. Окрім гімнастики
Після закінчення спортивної кар'єри в 1999 р. Катерина разом з матір'ю заснувала "Студію Серебрянських" – центр фізичного та естетичного розвитку дітей. У 2002 р. обрана головою комісії спортсменів НОК України. У 2002 р. заснувала і очолила Благодійний фонд допомоги спортсменам України.

Попередній матеріал
Порошенко: Україна не буде жити лише траншами від МВФ та Світового банку
Наступний матеріал
Троян: Я був змушений продати дві квартири у Харкові, бо Кернес заборонив мені заїжджати в місто

Українська гімнастка Романова та чемпіонка світу з шашок Ткаченко отримали громадянство РФ

Олімпіада-2016: У гімнастки Різатдінової бронза, у п'ятиборця Тимощенка срібло

Ріо-2016: Українка пройшла у фінал багатоборства з художньої гімнастики

Без медалі, але з історичним тріумфом: надскладний стрибок назвали на честь українського гімнаста Радівілова