День ліквідатора аварії на ЧАЕС відзчають в Україні [відео]

  День ліквідатора аварії на Чорнобильській атомній електростанції відзчають в Україні. Саме 14-го грудня завершили зводити саркофаг Укриття над четвертим енергоблоком. Через 26-ть років після аварії ліквідатори не тільки згадують та вшановують загиблих через катастрофу, але й змушені виходити на акції протесту.

  Таліна Мануйлова, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС: "Взрыв".

  Таке повідомлення про події на ЧАЕС тодішня чиновниця отримала одна з небагатьох. Бо працювала з секретними документами.

  Сталіна Мануйлова, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС: "Там было засекречено все, как они говорили, поэтому я не хочу вам говорить, чтобы не попасть в просак. Много сразу погибло людей".

  У пам`ять про тих загиблих - ліквідатори схиляють голову в хвилині мовчання.

  В`ячеслав Перфільєв, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС: "Слез очень много было".

  Плач і крики згадують нині ті, хто у 86-му евакуйовував населення. Людей вивозили, а самІ дихали хімікатами.

  В`ячеслав Перфільєв, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС: "Вертолеты пытались сбросить мешки с песком и свинцом, которые сразу плавились и мы этими парами дышали".

  Тоді для них це був державний обов`язок, сьогодні, кажуть, держава про це забула. Нагадати про себе не хвилиною мовчання, а протестом до профільного міністерства прийшли ці ліквідатори. Вимагають те, що належить їм за законом.

  Олена Чернецька, учасниця акції протетсу: "Люди, які проробили в зоні відчуження, їм має йти до пенсії не рік один, а півтора".

  На урядову постанову, яка і забезпечує пільгову пенсію, у пенсійному фонді закривають очі.

  Віталій Лавровський, учасник акції протесту: "Как мне заявили в нашем пенсионном фонде, им пришло распоряжение давать отказ".

  Офіційно ж вимагають спеціального документа - атестації робочих місць за радіаційним фактором.

  У день ліквідаторів чиновники вкорте обіцяють.

  Микола Шамбір, директор департаменту пенсійного забезпечення: "Вносим изменения в постановление, я думаю, что в течении двух-трех недель нам удасться эти изменения согласовать с министерством".

  Відгороджуються чиновники від ліквідаторів не тільки обіцЯнками, а ще й буквально. Поки українські прем`єр та спікер клали квіти до Кургану героїв Чорнобиля, ліквідатори чекали за огорожею.

  Петро Яременко, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС: "Прийшли – не пропустили – не нада, потому шо ми хоче жить".

  В`ячеслав Перфільєв, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС: "Ликвидаторов вспоминают только тогда, когди идет речь о возложении цветов".

  Інна Неродик, Ігор Коваленко, Андрій Ковальов та Дарія Феденко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Журавський переслідує громадських активістів за поширення листівок проти нього [відео]
  Наступний матеріал
  24-річний американець влаштував стрілянину в школі - 28 загиблих [відео]
  Теги:
  Loading...