День гончаря відзначили у Пирогові [відео]

  День гончаря відзначили у Музеї національного побуту - "Пирогів". Кількадесят майстрів глини привезли свої роботи на фестиваль. Гончарі бідкаються - народне ремесло втрачає попит, відтак зникає і пропозиція.

  Андрій Ковальов, 5 канал: "Етнографічний скансен - "Пирогів" на околиці столиці. Сьогодні сюди з`їхались майстри керамічного мистецтва з різних кутоків України". Розкладають свій крам , ярмаркують, - так відзначають День гончара".

  Бояться, що погана погода розлякає всіх покупців. Одні сховалися під парасолями, дехто - навіть напнув туристичний намет, щоб не змокнути. Гончарі сподівалися, першими до них завітають - гості Євро чемпіонату.

  Іван Бобков, гончар: "Люди прийдуть з нами святкувати і купувати наш посуд, бо ми кераміку назад везти не хочемо".

  Сергій - в очікуванні іноземних фанатів - наліпив на продаж неофіційних символів  Євро-чемпіонату  - "Зозулиць". Проте й іноземців на фесті не видно, й Зозулиці  великим попитом не користуються.

  Сергій Тодорчук, гончар: "Як я бачу - воно не спрацювало. Я бачу, що фани приїхали попити нашого пива восновному".

  Та не всі гончарі приїхали сюди полювати на покупців. 

  Михайло Задорожний, гончар: "Я приїхав не скільки, що чекати покупців, а щоб показати, що ми ще живі, що ми ще працюємо. Багато, явже не бачу тих, хто приїздили сюди на початку двохтисячних років, ще в девяності - їх немає".

  Поміж виробами майстрів - гуляють покупці. Гончарі нарікають, що люди торгуються багато. Покупці ж кажуть: для них це - наче забава.

  Серед покупців таки з`явились і довгоочікувані іноземці, але й ті зовсім не футбольні фанати. І на фестивалі - випадково.

  Джошуа Габер, волонтер: "Я приїхав в Україну як волонтер займатись благодійністю. Тут дуже цікаво, цікаві майстри. Я навіть придбав собі одне горнятко - для кави".

  Гончарі ж, яких не відлякує нерентабельність їхнього бізнесу, кажуть, для них - це радше стиль життя.

  Микола Нагурний, гончар: "Падалка Яків - це знаменитий народний гончар сказав: Хто запачкається у глину - той вже не відмиється від неї. Це стан душі - хочеться займатись".

  Андрій Ковальов, Іван Вірченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Піраміда МММ-2011 - рухнула
  Наступний матеріал
  США дають зелене світло нелегальним іммігрантам
  Теги: