Радіо Свобода

Будинки, позашляховики та годинники: що задекларували Гройсман та Парубій

Прем'єр-міністр зазначає, що більшість задекларованого майна набута за рахунок підприємницької діяльності

До Єдиного державного реєстра були подані декларації спікера Верховної Ради Андрія Парубія та прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, передає УНІАН.

У своїй декларації Андрій Парубій зазначив три квартири, будинок, земельну ділянку та два авто. Згідно із документом, голова парламенту має у своїй власності автомобіль Suzuki SX4 2013 року, втім, не володіє жодним нерухомим майном.

Так, у декларації вказані квартири площею 41,58 кв. м та 142,6 кв.м, що знаходяться у користуванні Парубія, його дружини та доньки. Однак, хто є власником квартири – не вказується. Згодом на сторінці у Facebook спікер пояснив, що квартира у 142,6 кв. м є власністю його батька та брата, а житло площею 41,58 кв. м вказане в декларації тому, що спікер там "формально зареєстрований", однак не має права власності на нерухомість та не проживає там.

Фото з Facebook Андрія Парубія

У столиці голова ВР мешкає в готелі площею 50 кв. м. "Більшу частину року проживаю в Києві, в готелі "Київ". Відповідно, і задекларував цей готельний номер на 50 м2. І не раз запрошував журналістів у цей готельний номер на інтерв’ю", - написав Парубій.

Крім того, спікер ВР задекларував 225 тис. гривень та 28,5 тис. доларів.

При цьому, дружина спікера Ради має у своїй власності квартиру у Львові площею 21,60 кв. м, земельну ділянку у 1130 кв. м та житловий будинок площею 32 кв. м у Львівській області,. Також у власності дружини Парубія автівка Peugeot 508 2014 року.

Свою декларацію подав і прем'єр Гройсман. Зокрема, він вказав два будинки та дві квартири. Гройсман також позначив 1 млн 487 тис. 310 грн. Із них – заробітна плата, отримана за основним місцем роботи становить 77 тис. 270 грн, а дохід від надання майна в оренду – 1 млн 302 тис. грн та 108 тис. грн. Він також задекларував готівку у сумі 2 млн 380 тис. грн, 870 тис. дол, 460 тис. євро; кошти, розміщені на банківських рахунках – 2 млн 136 тис. 413 грн та 16 тис. 200 євро.

Водночас, дружина прем'єра Олена задекларувала 1 млн 451 тис 900 грн. На її банківських рахунках розміщені 193 тис. 549 грн.

До того ж, прем'єр має чотири земельні ділянки загальною площею більше 9 тис. 159 кв. м, два житлових будинки та дві квартири, і ще п'ять об'єктів іншого нерухомого майна. На Гройсмана записаний легковий автомобіль Land Rover та Range Rover, а на його дружину – Volkswagen та Touareg.

Крім того, прем’єр задекларував 12 пар годинників та дві пари запонок із дорогоцінного металу, інкрустовані дорогоцінним камінням.

апостроф

"Мої декларації є у відкритому доступі. В них є і мої доходи, і моє майно, яке здебільшого було набуто мною як підприємцем ще до 2006 року, коли я прийшов у владу. Власне, це майно і мої корпоративні права приносили протягом багатьох років мені та моїй родині основний дохід. Разом із доходами від підприємницької діяльності моєї дружини - від мільйона гривень щорічно. Завдяки цьому станом на 31 грудня минулого року у мене та моєї родини були багаторічні заощадження, у тому числі і на банківських рахунках", - повідомив Гройсман у Facebook.

За його словами, згідно з новими вимогами, він задекларував кілька годинників, придбаних ним у різний час для себе і його дружини. "Що стосується якихось особливих предметів розкоші, то у нас їх ніколи не було. Якось ніколи не було у нашій родині заведено полювати на дорогі речі", – зазначив прем’єр.

Читайте також: Президент сказав, коли оприлюднить свою е-декларацію

Попередній матеріал
МЗС України надіслало ноту протесту російським дипломатам через візит Путіна до Криму
Наступний матеріал
Порошенко переговорив з прем'єром Нідерландів про надання Україні безвізу

Президент сказав, коли оприлюднить свою е-декларацію

43% чиновників подали е-декларації, з них – 31 нардеп

"Розробники – комп'ютерні "генії" – Геращенко поділилася враженнями від заповнення е-декларації

НАЗК намагалося відтермінувати подачу е-декларацій – "Громадський люстраційний комітет"