Чи займаються крадіжками на роботі українці? [відео]

  Це я принесу додому з роботи - фраза, знайома кожному українцеві ще з радянських часів. Чи крадуть на роботі сьогодні? Крадуть усе - від оргтехніки до чужих бутербродів. У цьому анонімно зізналися п`ять тисяч людей, які брали участь в інтернет-опитуванні. Дослідження засвідчило ніколи і нічого не виносили з роботи - усього десять відсотків опитаних.

  Колгоспна звичка поцупити бодай дрібничку, що погано лежить на роботі, била усі рекорди у 80-их роках минулого століття. Тоді масові крадіжки за місцем роботи визнавали національною проблемою.

  Кадри програми "Намедни": "На мясокомбинатах и молокозаводах, в общепите работают несуны-кормильци. В колхозах с ферм тащат комбикорма, из городских контор - пищу и бумагу. На заводах ворованное, бывает, вывозят машинами".

  Нині про слово "несуни" забули, а от звичка нести з роботи - залишилась. Перекладачка Лілія нещодавно захистила диплом магістра. Каже, на колишній роботі нічого не цупила, єдиною віддушиною був принтер. І надрукувала на ньому на ще одну зарплату.

  Лілія Кирієнко, перекладачка: "Говорили, можна приносить свою бумагу и печатать. По началу не наглела - приносила, а потом решила, что, ну как-бы, моя зарплата не настолько высока ха-ха. И черновики, грубо говоря, я распечатывала на работе".

  Принтером і мобільним телефоном зловживає понад половина опитаних. Популярні також папір, канцтовари, чай і кава. Мають шанс уціліти - лише комерційні таємниці компанії та чужі гроші. На них полює трохи більше 10 відсотків працівників.

  Туалетний папір краде усього-навсього 3,39. Тобто, в принципі, я думаю, що ще 20 років тому ця цифра була б значно більшою. Тому, насправді, тут є чим гордитися українській владі.

  А от росіяни виявилися ще вправнішими несунами. У соціальних мережах пропагують "День крадіжок на роботі". Пропонують його влаштовувати кожної останньої п`ятниці місяця. Кажуть, це їхній протест проти низьких зарплат.

  Автори вітчизняного дослідження дійшли висновку - українці також крадуть через низькі статки. Утім є серед несунів і люди, які обіймають високі посади.

  Дослідник: "Был такой случай, когда начальник производства - это нанятый человек, у которого паралельно был свой бизнес. В один прекрасный день он пришел с тортами, подарками, шампанским, собрал весь коллектив. И пока весь офис пил, включая руководство, в это время были вывезены все станки, которые были на заводе. Это правда".

  А згідно з іще одним дослідженням міжнародної аудиторської компанії Україна посідає шосте місце в світі за рівнем крадіжок на роботі. У першій трійці - Росія, Кенія та Мексика.

  Анастасія Бабенко, Ігор Коваленко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Унікальний метод різьби по дереву винайшов художник із Черкащини [відео]
  Наступний матеріал
  Теракт в Іраку: 93 людини загинули
  Теги: