Унікальний метод різьби по дереву винайшов художник із Черкащини [відео]

  Унікальний метод різьби по дереву винайшов художник із Черкащини. Ярослав Гладкий практикує пласке різьблення - це стиль дереворит. Для цього майстер ще й інструменти власноруч майструє. Роботи черкащанина - оцінила і кореспондентка "5 каналу" Євгенія Підлісевич.

  Ярослав Гладкий, майстер різьби по дереву: "Колись різьбили так: те, що я залишаю чорним в негативі – вони різьбили. Я все навпаки роблю, оце в позитиві".

  Ось так, рух за рухом і на чорному квадраті з’являються світлі рисочки. Уже 30 років Ярослав Гладкий астроном-геодезист за фахом, займається різьбою по дереву. У родині дивуються здібностям майстра, адже чоловік різьбярству не навчався.

  Світлана Гладка, дружина: "Він навіть хліб і кавуни він ріже рівнесенько, акуратненько, а різьбить він на дошці як із пластиліна. Кожна робота, я коли заходжу в майстерню – в мене мороз по шкірі".

  Здебільшого Ярослав працює з липою та березою. Каже саме ці дерва насичені необхідною для його картин та ікон енергетикою. А ще чоловік власноруч майструє інструменти для різьби по дереву. Каже тільки за їх допомогою і виходять необхідні візерунки.

  Ярослав Гладкий, майстер різьби по дереву: "У мене різців дуже багато. До кожної картини я завжди виготовляю 2-3 різці, лишніх таких, у мене хоча є тут два-три десятки. Вони в мене різноманітні, різної конфігурації, навіть такі тонкі – до мікронів, такі тонкі".

  Над одним мотивом Ярослав працює по пів року. Глибина різьблених штрихів у майстра різна. Тому у гравюрах, залежно від освітлення, відбиваються кольори - грають відтінками та посилюється об`ємність форм. І чорно-білі картини здаються кольоровими, а обличчя - живими.

  Тамара  Бондаренко, старший науковий співробітник Черкаського художнього музею: "Багатьох, хто приходить на виставку, дивує і унікальність його техніки та філігранність, з якою працює майстер. Дивує і образний світ митця, зокрема – це міфологічні теми, релігійні теми, а також портрети".

  Свої роботи Ярослав Гладкий уже представляв на 15-ох персональних виставках. Утім, свої картини – майстер не продає. Воліє зберігати їх у власній колекції.

  Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Черкаси, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  Чеський митець змусив автобус робити віджимання від підлоги
  Наступний матеріал
  Чи займаються крадіжками на роботі українці? [відео]
  Теги: