Військовослужбовець ЗСУ
Військовослужбовець ЗСУ 5 канал / Час. Підсумки тижня

Чи буде велика війна між Росією та Україною – в InformNapalm спрогнозували розвиток подій

Читайте по-русски
Вкрай необхідним нині для України є закон про колаборантів, він просто "горить", каже Михайло Макарук

Чи буде велика війна з Росією, і якщо так, то якою саме – на це питання у студії програми "Час: Online" на "5 каналі" відповів речник волонтерської організації InformNapalm.

Він зазначив, що у питаннях протистояння з РФ на світовій арені Україна не є суб'єктом перемовин. Через зовнішню політику чинного президента Зеленського наша держава не має довіри партнерів:

"Переговори тривають між Штатами і Росією. Україна не є суб'єктом цих переговорів – її ставлять уже постфактум. Тут привітання "найвеличнішому" і його дипломатичній політиці. Щоб довіряти партнеру, мають бути партнерські відносини. А коли американці говорять, мовляв, ось вам домашнє завдання: ви маєте обрати незалежного голову САП, ми за цим слідкуємо. А голова САП не вибраний і голосування зірване Офісом президента України, панами Смирновим, Татаровим і Зеленським – і про це кажуть відверто, – то це багато про що говорить. Штати не мають активного бажання співпрацювати з українською владою, але розуміють, що з українським народом у них має бути діалог і вони мають його підтримувати. Це дилема", – каже Макарук.

Повний випуск програми дивіться за посиланням.

Він зазначив, що російські військові бригади тимчасом залишаються на своїх місцях і більш укомплектовуються.

"Ми вже восьмий рік живемо в можливості російського вторгнення на інші території України. Можна говорити про російське вторгнення, воно відбулося 2014 року. Зараз вони переганяють із Бурятії великі війські ешелони під егідою навчань у Воронезькій та Смоленській областях. У Смоленській області сформовано бригаду – там реконструювали аеродром. Він був у занепаді, а зараз туди можна переганяти техніку", – зазначає експерт.

"Техніку перекидати можна, можна відпрацювання робити. Чи перекинуться ремонтні бази, льотний склад тощо – це вже говорить багато", – додає він.

Михайло Макарук дав відповідь і на питання, чи буде активна війна між Україною і Росією.

"Чи буде велика війна? Буде. Треба до неї готуватися. Питання, якою вона буде: хардовою чи лайтовою. Я скажу, чому буде: ми ж Донбас не забрали", – зазначив він.

"Перше: чи ми будемо до цього готові. Північна й Південна Кореї вже 60 років готуються одне до одного, Ізраїль постійно в такому живе трансі. В Україні це залежить від низки чинників і підготовки самої України. Тут справа не в головнокомандувачу, а у виконавцях – як вони працюють. І в народі, який може створювати опір чи ні. Українська армія здатна встояти навіть проти 100 чи 190-тисячного угруповання. Зайти вони можуть в Україну, але швидко прорватися...", – сказав Макарук, зауваживши, що втримати Україну росіянам буде не до снаги.

"Інший момент: чи буде використовуватися авіація. Не тільки літаки, а й, наприклад, ракетне озброєння Чорноморського флоту і Каспійська флотилія, Азовська флотилія, "Іскандери"... Наприклад, ракети "Калібр", розміщені в Севастополі, покривають абсолютно всю територію України. Так, якість у цих ракет лайнова. В 2014 році Росія стріляла "Калібрами" по Сирії з акваторії Каспійського моря. Половина ракет впала в Ірані, половина все-таки долетіла. Розумієте, вони візьмуть кількістю, а не якістю", – розмірковує експерт.

Він додав, що з протиповітряною обороною в України проблеми:

"І тут питання: що робить теперішня влада, щоб закрити цю прогалину? Мантра, що нам дадуть купу "Патріотів", – не буде. "Патріоти" нам ніхто не дасть. Це надзвичайно дороге озброєння. Швеція минулого року купила один комплекс за 2,5 млрд доларів. В нас є який вибір? Створення свого зенітно-ракетного комплексу".

Він переконаний, що створити такий комплекс Україна здатна, але є питання щодо наявності фінансувалося і державного оборонного замовлення, якого наразі немає.

"А крім ракетного щита, треба й ракетний спис мати. Тому це все залежить від того, хто формує державне оборонне замовлення і хто його буде робити", – каже він.

На питання про те, який може вигляд мати лайтовий варіант розвитку подій, Макарук відповів: "Вони (росіяни – ред.) почубляться і попруть на Донбасі вперед, отримають Мар'їнку зразка 2016 року, заберуть своїх 200-х і сидітимуть далі, не висмикуватимуться".

"Буде ще війна, нам ще Донбас забирати. Не вірю я в те, що купа цих орків, ґвалтівників, убивць, дегенератів просто так складуть зброю і здадуться. Ні!

Михайло Макарук зазначив, що "вливання" всіх цих елементів в українське суспільство створить для нього величезне навантаження. І це проблема не менша, ніж питання економічні або виборчі.

"Їх у Росію не пускають, вони там нікому не потрібні. То ви думаєте, в Україні вони будуть інтегровуватися? Тому Росія і кричить, що вона хоче Донбас інтегрувати на своїх умовах в Україну. А яка кількість ґвалтівників, убивць, які будуть, згідно з російським сценарієм, амністовані, випущені на територію України – ви розумієте, який це буде надрив для суспільства! По-друге, за вісім років там треба конкретна робота щодо фільтрації населення: хто брав участь у бойових діях, має сидіти, хто виконував адміністративні функції, має сидіти".

Тому вкрай необхідним нині для України є закон про колаборантів, який, зазначив експерт, почав розроблятися ще 2017 року:

"Закон про колаборантів треба приймати. Він горить! Аби вистачило фахівців у нас його грамотно написати. Закон з 2017 року пишеться. Ще минуле скликання парламенту, депутати "Народного фронту" писали, обговорювали працювали, наша команда (InformNapalm – ред.) долучилася до написання цього законопроєкту. Він пишеться і зараз. А прийде час – ніхто не буде питати політичної волі (щоб ухвалити – ред.). Змусять".

Щодо того, що може спонукати Росію до активізації гарячої фази війни, Макарук відповів:

"Наказ Путіна і Кремля. Все. В Україні може нічого й не ставатися, це має статися в його голові. Путіну байдуже, скільки трупів поїде з України в Росію, він не буде міряти людськими втратами".

Нагадаємо, розробник і виробник вітчизняного зенітно-ракетного комплексу, завод "Іскра" припиняє свою роботу через відмову Міноборони від усіх замовлень.

На цьому підприємстві вже під час війни було створено ЗРК "Фенікс", який включили до трійки найкращих українських розробок за версією фахівців Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Попередній матеріал
Саакашвілі вперше з'явився на суді в Грузії та звернувся до українців
Наступний матеріал
Глава Пентагону поспілкувався з міністром оборони України – що відомо
Loading...