Ілюстративне фото
Ілюстративне фото politeka.net

Чому, коли і що саме: у МЗС докладно роз'яснили ситуацію із консульськими послугами

Читайте по-русски
Навіть щодо чоловіків призовного віку – обмеження застосовуються не завжди

Обмеження в роботі української консульської служби є тимчасовими та пов'язані із законом про мобілізацію, що набуде чинності 18 травня 2024 року. Через його ухвалення – необхідно привести у відповідність велику кількість підзаконних нормативних актів і внести технічні зміни у функціонування інформаційно-комунікаційних систем МЗС.

Так пояснили припинення надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку у Міністерстві закордонних справ.

З чим пов'язане рішення МЗС

"З огляду на викладене та враховуючи необхідність запровадження додаткових процедур міжвідомчої інформаційної взаємодії, МЗС повідомило про тимчасове припинення з 23 квітня цього року прийому нових заяв на вчинення консульських дій від зазначеної в новому законі категорії громадян України, чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну)", – зауважили у міністерстві.

Рішення обумовлено необхідністю розв'язати питання щодо військового обліку українців за кордоном, а також технічні питання, що виникли в ході імплементації норм та положень згаданого закону.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Окремо у МЗС нагадали, що обов'язок з ведення військового обліку на установи відомства покладається вже давно – згідно з постановою КМУ від 7 грудня 2016 року. Але після російської повномасштабної агресії та спровокованої нею міграційної хвилі – законодавство необхідно було змінити. І постанова КМУ від 30 грудня 2022 року лише частково розв'язувала проблему.

"Зараз, після масштабного пакета змін до мобілізаційних нормативних документів, МЗС та інші державні органи мають провести колосальний обсяг роботи задля їхньої належної імплементації", – резюмується у повідомленні.

Якщо людина подавала заяву до 23 квітня

Водночас, як наголосили у зовнішньополітичному відомстві, усі подані до 23 квітня заяви про надання консульських послуг буде розглянуто та опрацьовано в повному обсязі. Тимчасово не будуть прийматися лише нові заяви від військовозобов'язаних українців, позаяк строк їх розгляду може перевищити час, який залишився до набуття законом чинності.

"Ми прагнемо уберегти громадян від ситуацій, коли замовлена послуга не зможе бути зрештою надана", – запевнили у МЗС.

Коли обмеження не застосовуються

Важливе уточнення, що обмеження не застосовуються, якщо отримувачем послуг є не сам військовозобов'язаний заявник – а його його неповнолітня дитина чи підопічна особа (накриклад, оформлення паспорту для виїзду за кордон дитині/підопічній особі, реєстрація набуття дитиною  громадянства України за народженням, реєстрація народження дитини тощо).

Якщо чоловік мобілізаційного віку за кордоном вже оновив свої дані в територіальному центрі комплектування і має дійсний військово-обліковий документ – він зберігає доступ до консульських послуг у повному обсязі.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

"Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується причетними державними органами. Щойно ця міжвідомча робота буде завершена, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять додаткові докладні роз'яснення", – запевняють у міністерстві.

Також у повному обсязі продовжується надання консульської допомоги всім категоріям українців у разі надзвичайних ситуацій за кордоном – ДТП, затримання, стихійні лиха тощо.

Коли обмеження будуть зняті

Після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня 2024 року, як запевняють у МЗС, "процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону".

Нагадаємо, сьогодні стало відомо про призупинення консульських послуг для українських чоловіків за кордоном.

Дивіться також відео:

Попередній матеріал
Вбила куля снайпера: у Броварах поховали 20-річного військового Івана Отрошка – сюжет
Наступний матеріал
Зброя вже спакована: сенатори США просто зараз голосують за допомогу Україні – включення
Loading...
На Закарпатті мобілізований помер від нападу епілепсії – дорогою до навчального центру

На Закарпатті мобілізований помер від нападу епілепсії – дорогою до навчального центру

Закон про мобілізацію вже опублікований: коли набуде чинності

Закон про мобілізацію вже опублікований: коли набуде чинності

"Це найкращий варіант": уповноважений із прав людини прокоментував новий закон про мобілізацію

"Це найкращий варіант": уповноважений із прав людини прокоментував новий закон про мобілізацію

Закон про мобілізацію дозволить забирати автівки на користь ЗСУ: як працюватиме ця норма – сюжет

Закон про мобілізацію дозволить забирати автівки на користь ЗСУ: як працюватиме ця норма – сюжет

Новий закон про мобілізацію передбачає конфіскацію автівок у громадян на користь ЗСУ: хто може втратити транспортний засіб

Новий закон про мобілізацію передбачає конфіскацію автівок у громадян на користь ЗСУ: хто може втратити транспортний засіб

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Зеленський підписав закон про мобілізацію