"Чого ви переживаєте, вся влада наша": всі подробиці скандалу навколо виступу "95 Кварталу" про Гонтареву – відео

"95 квартал" 5 канал
Сама ексчільниця Нацбанку в коментарі "Радіо Свобода" емоційно заявила, що насміхатися над людським горем – сором

Скандал довкола одного з номерів шоу "Вечірній квартал". Він спалахнув через пісню про згоріле помешкання ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Комік Євген Кошовий та жіноча частина Національного хору імені Верьовки виконали пародію, в якій висміяли підпал будинку в ніч проти 17 вересня. Соціальні мережі вибухнули гнівними коментарями. Міністри та депутати почали висловлювати своє обурення. А сама Валерія Гонтарева в коментарі "Радіо Свобода" назвала це соромом. Що саме так збурило громадськість – дивіться далі.

Музичне привітання. Напередодні дня народження ексчільниці Нацбанку Валерії Гонтаревої – черговий виступ "Студії Квартал-95". Номер Євгена Кошового в супроводі хору імені Верьовки. Співають варіацію на тему народної пісні "Горіла сосна, палала". Однак цього разу, замість дерева, у комедійній переробці фігурує історія про підпал будинку Валерії Гонтаревої. На приспівах – жарти про небайдужих, які підливають паливо у вогонь та смажать шашлики. Зал реагує неоднозначно. Оператор вихоплює на передні плани людей, які сміються. На задніх залишаються ті, хто намагається зрозуміти гумор.

Коментар "95 кварталу"
Коментар "95 кварталу"5 канал

"Хата горить в Гореничах, – співпало як, – хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валєрія думає на Валєріча", – співає Кошовий.

Наступного дня номер уже як окреме відео з'являється на Youtube. Без упину сипляться й негативні оцінки та обурливі коментарі. Інтернет-глядачі не розуміють, в якому саме місці тема підпалу має бути смішною. Гумор порівнюють із прикладами з Росії.

"Коли Задорнов жартував на тему збитого малайзійського літака, зал вибухав зі сміху. Я думала, ми ніколи до таких жартів не опустимося. Минуло лише 5 років..." – пише одна з користувачок соцмереж.

Коментар "95 кварталу"
Коментар "95 кварталу"5 канал

Слідом за звичайними глядачами – починають реагувати політики та посадовці. Одним з перших – міністр культури, Володимир Бородянський. У Facebook особисто просить вибачення в Гонтаревої. Акцентує на участі державного хору. Вже пізніше деталізує свою позицію. Каже, що гуманітарна політика в державі має окреслювати цінності, які об'єднують, і позначати те, що вважається неприпустимим.

Міністр культури Володимир Бородянський сказав: "Радіти тому, що в людини згорів будинок – зловтіха, яка породжує вседозволеність, цю модель поведінки не можна підтримувати або виправдовувати – її можна тільки припинити. Не можна перетворювати в норму те, що нормою не є".

Ексчільниця Нацбанку в коментарі "Радіо Свобода" емоційно заявила, що насміхатися над людським горем – сором. А таку ситуацію – неможливо уявити в цивілізованому суспільстві. Утім, чи не найбільше обурилася участю в номері народного хору.

Його керівник, Зеновій Корінець – натомість уже заявив про цькування та погрози життю. Хоча виступ тепер називає некоректним, а власне рішення залучити до нього хор – неправильним. Каже, вмовили керівники "Кварталу 95" та його ексучасник, а нині чинний "Слуга народу" Юрій Корявченков, більш відомий як "Юзік" із "95 Кварталу".

Зеновій Корінець каже: "Ми державний колектив і я, зрештою, теж. Ну так, все офіційно, без всяких. Кажу: ну тут, хлопці, є така трошки морально низька планка, яку нам... – "Нє, ну що ви хвилюєтеся, чого? Вся влада наша, ніхто вас не буде там... Так, це буде виглядати як жорсткий стьоб, але ми так працюємо".

Коментар "95 кварталу"
Коментар "95 кварталу"5 канал

Поза питанням доречності жартів про підпал будинку – урядовці зауважили щодо можливого впливу ситуації на фінансову політику щодо України. Позаяк саме Гонтарева реформувала банківську систему.

Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов написав: "95 Квартал" асоціюється з владою. І жарти проти Гонтаревої можуть і будуть сприйматися як підтвердження зв'язків між олігархами і владою. Це може бути несправедливо, але такою є реальність. Тому номер "95 Кварталу" про Гонтареву прямим чином впливає на інвестиційний клімат в Україні, і цей вплив негативний".

Чільник Кабміну Олексій Гончарук коментувати рівень гумору "95 Кварталу" відмовився. Сказав, неурядова це справа: "У світі дуже багато сатиричних видань, команд, у яких є дуже різний стиль. Я думаю, що якби це була якась інша команда, а не команда "95 Кварталу", то цей гумор взагалі пішов би непомічений".

Скептично про пісенну історію про згорілу хату – відгукнувся й віцепрем'єр з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба. Зауважив, що розголос довкола впливу невдалих жартів "95 Кварталу" у світі – викликає сумніви.

"Я би не драматизував цієї історії, тому що, як ви розумієте, шоу "95 Квартал" популярне в Україні, але не в усьому світі. Але те, що відбулося, в певних кабінетах, безумовно, помітять", – зауважив Кулеба.

Вгамувати збурення спробували самі "кварталівці". Оприлюднили заяву. Кажуть, їхній гумор – їхня зброя. Поки вона різка та гостра – будуть і надалі з гордістю жартувати. Міністрів запросили на концерти, а хористам – висловили вдячність.

"Саме політики, їхні дії та наслідки їхніх дій, які відчувають мільйони українців, дають нам привід для сатири. Ми вдячні хору імені Верьовки і нам шкода, що заслужений колектив незаслужено піддається інформаційній атаці. Колектив не брав участі в написанні матеріалу, тому, будь ласка, поважайте його", – йдеться у заяві.

Коментар "95 кварталу"
Коментар "95 кварталу"5 канал

Натомість один з художніх героїв скандального номера, олігарх Ігор Коломойський, жарти "Вечірнього кварталу" оцінив схвально. У спілкуванні із "Радіо Свободою" особливо відзначив рядок "Валерія думає на Валерича". Хоча свою причетність до історії відкинув. Каже, що понад рік уже не спілкувався з художніми керівниками "Кварталу", а на політику щодо їхніх жартів не впливає.

Олексій Пасак, Сергій Барбу, Ірина Шевченко, Ганна Рибалка, "5 канал"

Попередній матеріал
Від Львова до Краматорська: як Україна сказала розкотисте "ні" погодженню "формули Штайнмаєра"
Наступний матеріал
Ледь не знищили людство: страшні епідемії хвороб, які забрали тисячі життів, бо не було вакцин
Loading...