Через цілодобову забудову Ялти у місті може зірватися курортний сезон (РЕПОРТАЖ)

  Курортний сезон у Ялті під загрозою зриву. Причина – суцільні будівництва. Вони заважають курортникам спати, а нелегальні робітники грабують на вулицях відпочивальників. Міська влада спробувала заборонити будівництво на період курортного сезону, проте власники майданчиків не можуть собі дозволити втрачати гроші та ігнорують заборону.
  Ялту розбудовують і вдень, і вночі.  Вантажівки і крани працюють цілодобово. А цілюще морське повітря наповнене ароматами бензину та частинками пилу.

  З 1-го травня місцева влада заборонила будівництво на період Куротного сезону. Тобто майже на 4 місяці. 

  Сергій Брайко, міський голова м. Ялта: "Это наши местные строительные правила, мы сегодня эти требования включаем в любой договор с застройщиком, поэтому мы считаем, что строители должны нашему решению подчиняться".

  Будівельні компанії заборону ігнорують, втім, як і вимоги будівельної безпеки. Цегла, що падає згори, перетворилася для відпочивальників в місцевий атракціон.

  Володимир Заболотних, відпочивальник з Мурманська: "Не далее как позавчера, шел с маленьким ребенком, которому 3,5 года и оттуда свалился большой камень, прямо ему под ноги, это безобразие, как можно в курортном городе без защитных сеток вести строительство".

  Не менша проблема - злочинність серед робітників. Удень вони будують, увечері грабують.

  Андрій Досенко, голова міліції громадської безпеки м. Ялта: "Процент совершения преступлений иногородними гражданами категории госарбайтеров довольно высок и составляет 36 процентов. Сюда можно отнести хулиганство, телесные повреждения, кражи, и тот внешний вид и как себя ведут люди на набережной, конечно нас это очень настораживает".

  Самі ж будівельники кажуть - закон порушують не від гарного життя. Коли запрошують на роботу - обіцяють одне, а фактично - зароблених грошей іноді й на їжу не вистає.

  Журналіст: "Как вы считаете условия проживания нормальные?" 

  Віталій Мандрюк, нелегальний робітник: "Не найлучші, але переночувати можна, десь гроші треба заробляти, куди попадається робота туди і приїжджаємо".


  На ялтинських будмайданчиках більшість заробітчан з Тернопольської області та Донеччини. Проте можна побачити тайців.  Коли і як вони перетнули кордон і чи є у них українська робоча віза, -  теж невідомо.

  Володимир Дронов, прораб: "Мы их наняли через центр занятости, мы даем запрос в центр занятости, что нам требуются специалисты плиточники, маляры, штукатуры, центр занятости нам предоставляет людей!"

  Поява нелегалів з Таїланду також несе певну загрозу як для місцевих мешканців так і для відпочивальників. Адже нині у Таїланді епідемія СНІДу, гепатиту "Ц" і енцефаліт. Сама міська влада впоратися з цим не може - тому просить допомоги у МВС.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.23Мб)
  Попередній матеріал
  Учасники конференції харчових проблем не засудили використання земель під біопаливо
  Наступний матеріал
  Спецназівці з Головного управління розвідки продемонстрували журналістам свої можливості
  Теги: