Назим Багіров до ломбарду завітав вперше. Безробіття змусило чоловіка закласти всі прикраси.
Назим Багіров, позичальник: "Я принес сюда цепочку и два перстня свои. Один под черную рубашку с черным камнем. А второй с разноцветными камушками. Повседневный".
Щодесять хвилин новий клієнт. Оцінювач коштовностей Наталя, кожного знає в обличчя. Позичальники приходять по кілька разів на місяць. Спочатку здати річ. Потім забрати. І так по колу. Максимальний термін позики - 30 днів. Щодня за послугу набігає відсоток. Трохи більше одного процента отриманої від лихваря суми. Якщо позичальник у призначений термін не розраховується...
Наталя Соловйова, касир-оцінювач: "... есть еще пять дней после оканчания срока. В течении которых клиент может или перезаложить или выкупить. А если не выкупается вещь, изделие не принадлежит клиенту".
Сергій Шаповал тільки-но отримав заробітну платню. Поспішає викупити обручку. Каже, вона його єдиний порятунок у скруті.
Сергій Шаповал, позичальник: "Дают деньги на работе, прихожу выкупаю. Не дают, приношу обратно".
Трапляється, клієнти ломбардів не можуть скласти ціни своїм речам. Вартість кожного грама прикраси фіксована. Оригінальність виробу та наявність коштовного каміння значення для лихварів не мають. Поступатися доводиться позичальникам. Адже це чи не єдиний спосіб у період безгрошів`я отримати "швидку готівку".
Людмила Голоднік та Орест Пона, 5 канал
***