Чекати недовго: Омелян розповів, коли стартує "поїзд чотирьох столиць"

Йдеться про пасажирське сполучення напрямків Рига – Вільнюс – Мінськ – Київ

Поїзд чотирьох столиць стартує вже 28 вересня з Києва. Про таке повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян на брифінгу 17 липня, передає прес-служба відомства.

"Минулорічний порядок денний, який був погоджений у Литві, дав результат цього року. Ми маємо потяг чотирьох столиць (Рига – Вільнюс – Мінськ – Київ), який стартує 28 вересня з Києва", – зазначив профільний міністр.

Він також наголосив, що Україна матиме пряме авіаційне сполучення між Вільнюсом і Львовом, а також низку інших перспективних проектів.

Участь у брифінгу взяв і міністр економіки Литви Віргініюс Сінкявічюс, який зауважив, що має хороші перспективи з Україною.

"Я думаю, що прогрес, який ми плануємо зробити у транспорті, з’єднавши наші країни авіацією та поїздами, відкриє ще більше можливостей нашим громадянам – приїхати і побачити прекрасну державу Україну, а українцям – Литву. Україна є пріоритетом номер один для Литви з точки зору євроінтеграційних процесів. Це одне із головних робочих питань, і Литва готова допомогти Україні максимально… Ми з міністром інфраструктури України знайшли спільну мову щодо політики інновацій.

Я думаю, що це шанс для наших держав, бізнесу та підприємців – поєднати можливості. Україна, Польща та Литва можуть стати лідерами у транспортній сфері", – зазначив він.

Тим часом Володимир Омелян констатував, що товарообіг між двома країнами активно зростає. За підсумками 2017-го року ріст становив майже 40%, і є подальше збільшення. Відколи до головування в ЄС приступила Австрія, на їхньому порядку денному питання номер один – це сучасні технології, сучасні рішення, штучний інтелект.

"Україна об’єднає зусилля спільно з Польщею і Литвою для створення центру перспективних технологічних інноваційних рішень. Ми розуміємо, насправді, навіть невеликі інвестиції можуть дати величезний ефект. Всі відомі компанії починали з маленьких стартапів зовсім нещодавно – п’ять, десять, п'ятнадцять років тому", – повідомив міністр інфраструктури.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

В "Укрзалізниці" продемонстрували меню повноцінного харчування в поїздах – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стало відомо, на скільки часу вистачить запасів хлору – для знезараження води в столиці
Наступний матеріал
На Донбасі бойовики зняли фейкове відео про "знищення" розвідувальної групи ЗСУ