Чайка "Спас" вирушила в морський похід "Козацька Атлантика" (РЕПОРТАЖ)

  "Козацька Атлантика" – таку назву має морський похід, що стартував у Запоріжжі з легендарного острова Хортиця. У путь вирушила козацька чайка "Спас" – судно, збудоване львівськими ентузіастами.
  Сучасна чайка дуже схожа на старовинну козацьку і є вже другим витвором львівських козаків-корабелів. Перша чайка "Пресвята Покрова" кілька років ходила українськими та європейськими водами. Нове судно зробили набагато міцнішим, оскільки воно має підкорювати вже не моря, а океан. Наступного року "Спас" попливе до Чикаго, щоб перевірити, чи не козаки, часом, Америку відкрили?

  Роман Рось, отаман походу: "Гіпотеза – вона завжди з підозри починається. Тобто є підозра, що були в Америці, були з Джонсом – скажімо, звідки тютюн на Січі з`явився. Тобто з Джонсом в третьому поході, взагалі трансатлантичному поході з капітаном Джонсом був козак, який привіз на Україну тютюн. Так само, як в Європі з`явилася кава. Так само, як багато чого з`явилося через походи козаків".

  Поки ж козаки на своїй чайці ходитимуть морями Європи - аж до французького Бреста. У червні там відбудеться всесвітній фестиваль старовинних суден. Дорога українських відчайдухів лежить Чорним і Середземним морями, а потім каналом на території Франції. У цих походах козаки і перевірять свій корабель. Впевнені: він не підведе, оскільки під час зведення використовували спеціальні ноу-хау. Які саме, козаки не розповідають, вони впевнені у подорожі буде комфортно.

  Дмитро Купріян, козак чайки "Спас": "Тому що там надійність підвищена. Там довго технічно розповідати, ну, технічно надійний - принаймні, якщо буде не на ходу, але буде триматися на воді".

  Увесь похід екіпаж фільмуватиме, щоб згодом змонтувати кіно про пригоди козаків-мореплавців і показати його усім співвітчизникам.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.67Мб)
  Попередній матеріал
  Австрійський маніяк припинив свідчити (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  Неформальний саміт лідерів країн Центральної та Східної Європи відкрився у Македонії
  Теги:
  Loading...