Битва за ринок "Лісовий" [репортаж, відео]

  Чотирьох учасників сутичок на "Лісовому" ринку в Києві - арештовано. Деснянський суд столиці дав їм по 4-и доби. Двох людей - оштрафували. Підприємці намагалися завадити знесенню кіосків, які стоять на ринку уже багато років. Утім, в київській прокуратурі кажуть, що малі архітектурні форми стояли незаконно.

  Комунальники зі спецтехнікою і міліція - усі гуртом виконують припис прокуратури - знести незаконні мафи. Кіоски розміщені в небезпечній зоні. Там прокладені високовольтні лінії електропередач та газопроводи.

  Дмитро Шестаков, заступник прокурора Деснянського району м. Києва:
  "Була проведена перевірка і є припис на знесення МАФів стільки-то".

  Підготовку розпочали ще звечора. На продуктовому ринку відімкнули електрику. Щоби не допустити демонтажу, підприємці ночували просто на ринку. Чекати довго не довелося. О 5-й ранку комунальники і беркут взялися до справи. У хід ішли димові шашки і кулаки.

  Свідок інциденту: "Я лично свидетель, как "Беркут" пригнул на людей с криши.....Документов у них ноль, оснований ноль, рейдерский захват. Выкручивали руки, голови выворачивали".

  За словами працівників ринку, швидка забрала з десяток людей.

  Підприємець ринку "Лісовий": "Всё начали трощить, ломать вот сдесь, с крыши начиная, людей били, ОМОН, наверное, откуда я знаю, парня забрали в больницу, потому что он забрал лестницу, чтобы не лезли на крышу".

  У адміністрації ринку демонтаж називають рекетом. Показують документи - кіоски мають усі необхідні дозволи.

  Світлана Худобаєва, заступник директора ринку: "Есть на всё документы, регистрацийне посвидчення БТИ, технический паспорт, схема рынка, где всё обозначенно и все находится законно". 

  Чиновники на спротив підприємців зважати не збираються. Пояснюють - МАФи зносять з благими намірами - уникнути аварій з високовольтними мережами та теплотрасою. 

  Вадим Костюченко, заступник деснянської райдержадміністрації: "Документів немає, ніяких дозволів і ніхто, і взагалі неможливо для встановлення малих архітектурних форм замість зупинки. Всі МАФи, які стоять незаконно, будуть припиратися".

  Підприємці обурені. Не ймуть - чому про незаконний ринок згадали саме тепер. Кіоски на цьому місці - уже кілька десятків років.

  Підприємець: "Этот ринок стоит с 78-го года, с советской власти, поэтому рассказы о том, что сдесь страшно небезпечно, проходят линии... это всё блеф".

  Наразі демонтували 12 мафів, розміщених біля дороги. На черзі ще більше ніж сотня кіосків.

  Інна Неродик, Ганна Рибалка та Євген Кіяшко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Арешти активістів "Свободи" на Львівщині [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Тернополі до зривання прапора КПУ причетні 6 людей
  Теги: