Арешти активістів "Свободи" на Львівщині [репортаж, відео]

  Висновки глави МВС про події 9 травня у Львові - упереджені. В цьому переконані депутати Львівської міської ради. На позачерговій сесії вони ухвалили звернення до Генпрокурора - з вимогою об"єктивного і всебічного розслідування події у місті на День Перемоги. Натепер затримані двоє представників "Свободи", ще двох - намагалися силоміць доправити до органів внутрішніх справ.

  Затримувати "свободівців" у Львові розпочали у п`ятницю. Мар`яна Берездецького - відбили містяни  у невідомих, котрі намагалися затягти його в автівку. Люди у цивільному не показали жодних документів і поводилися доволі брутально.

  А вже у неділю - затримання почалися о шостій ранку. Міліціонери доправили до львівського міського управління міліції двох братів, теж депутатів Самбірської райради - Володимира та Михайла Ковалівих. Однопартійці затриманих твердять - причин арештовувати депутатів у міліції не було, це провокація.

  Петро Колодій, заступник голови обласної ради, фракція ВО"Свобода": "Сьогодні і надалі нагнітається ситуація, бо дійсно немає жодного представника всеукраїнського об`єднання, чи депутата любого рівня, який збирається не прийти в міліцію. Чи тікати від цього, всі готові приходити і давати свідчення".

  Братів Ковалівих мали допитати як свідків подій 9 травня, натомість висунули звинувачення у непокорі правоохоронцям. Адвокат затриманих не сумнівається -запобіжним заходом суд обере утримання під вартою – щоби зламати братів. І додає - міліція приписує Ковалівим вигадане хуліганство.

  Роман Дасюк, адвокат: "Виражалися нецензурною лайкою, шарпали за форменний одяг, один з хлопців наніс тілесні ушкодження у вигляді удару працівнику міліції в обличчя, другий вкусив, ну такого не було". 

  Колишній керівник міліції області, а нині депутат облради Василь Пісний каже - свободівців могли примусово доправити до слідчого лише після того, як вони не зреагували на повістки. Генерал переконаний - у будь-якому разі, щоб справедливо розглянути справу, слід відкинути усю політику.

  Василь Пісний, депутат обласної ради, фракція "Фронт змін": "Ми не повинні ніколи вдаватися до тих чи інших амбіцій і виносити це в політичну площину. Це має бути виключно закон".

  Правоохоронці, які затримували свободівців -  коментарів не дають, кивають на таємницю слідства. Відомо лише, що вже порушили п`ять кримінальних справ, і десятки свободівців уже отримали повістки до міліції. 

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Спроби охолодити перший реактор аварійної "Фукусіми-1" провалилися
  Наступний матеріал
  Битва за ринок "Лісовий" [репортаж, відео]
  Теги: