Юрій Бутусов
Юрій Бутусов 5 канал

Бутусов заявив, що його кличуть на допит у справі "вагнерівців" – які докази готує журналіст

Читайте по-русски
Я хочу, щоб були створені зобов'язання держави по розслідуванню цієї справи, зауважив Бутусов

Як доказ він понесе до прокуратури свої публікації. І назве прізвища посадових осіб, які в кабінеті президента дали наказ скасувати операцію про захоплення терористів. Головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова наступної середи викликають до прокуратури як свідка.

Він переконаний, мовитиметься саме про так звану справу "вагнерівців". Адже запросили до прокурора, який курує справу за фактом ведення агресивної війни Росії проти України. А саме в межах цієї справи задокументували "вагнерівців", – розповідає Бутусов.

"Це саме та справа, я про неї писав, у рамках якої велося розслідування по "вагнерівцям", і вони були всі задокументовані. Це велика фактова справа, вона ведеться з 2014 року. Туди додають велику кількість злочинів і "вагнерівців" додали саме туди. Я раніше ніяким чином до цієї справи не долучався. А тепер після серії моїх постів про витік інформації мене викликали. Я розумію, що бажання розслідування цієї справи немає. Але я хочу, щоб були створені зобов'язання держави по розслідуванню цієї справи. І саме для того я хочу надати покази", – зауважив Бутусов.

Нагадуємо, 29 липня в Білорусі затримали 33-х бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнера". Щонайменше 14-ро з них раніше були помічені на українському сході. А четверо – уродженці Донецька, Луганська та Слов'янська. Україна надіслала запит до Білорусі про їхню екстрадицію, утім Мінськ видав їх Москві.

Пізніше саме Юрій Бутусов оприлюднив інформацію, що візит "вагнерівців" до Мінська був заздалегідь підготовлений українськими спецслужбами. І під час перельоту через Україну планували затримати всіх причетних до військових злочинів, скоєних на Донбасі. Однак у спецоперації, на думку журналіста, завадили в Офісі президента. На Банковій та в СБУ цю версію спростовують.

Попередній матеріал
"Вимагаю прізвищ зрадників": родичі загиблих на Донбасі захисників закликали Раду створити ТСК щодо справи "вагнерівців"
Наступний матеріал
Дизпаливо із заводу Медведчука постачається в окупований Крим – журналістське розслідування
Loading...

Ситуація в Білорусі: вплив Росії, позиція України та справа "вагнерівців" – "Інфовечір"

СБУ прокоментувала чутки щодо своєї участі у "вагнерівській спецоперації"

У ГУР Міноборони прокоментували інформацію про причетність СБУ до появи "вагнерівців" у Білорусі

Домовленості Лукашенка з Путіним, протести в Білорусі та зрив затримання "вагнерівців" – "Інфовечір"

Збили гелікоптер та 2 літаки: у мережі з'явився запис із "вагнерівцями", які воювали на Донбасі

Наслідки цього рішення будуть трагічними – Зеленський про передачу "вагнерівців" Росії