Будинки Дніпропетровська руйнуються через підтоплення [репортаж]

  40 тисяч мешканців Дніпропетровська живуть у будинках з підтопленими підвалами. Через пошкоджений транзитний водогін будівлі просідають і руйнуються. Щоб замінити кілометри несправних комунікацій треба щонайменше 7 мільйонів гривень.

  У помешканні Сергія Степаненка тріщини на стінах з`явилися п`ять років тому. Чоловік упевнений, будинок деформується, бо у підвалі постійно стоїть вода, яка витікає із труб водогону.

  Сергій Степаненко, мешканець: "
  Она наискось шла, вдоль стены, видно, что она отошла и донизу, потому все обои отпали".

  Мешканці розповідають, у підвал не зайти. Попри те, що комунальники час від часу відкачують воду. Магістральні труби розташовані таким чином, що залатати їх як слід неможливо. Вода розмиває грунт під будинками.

  Андрій Ісайко, слюсар-сантехнік: "
  Часть воды уходит в канализацию, часть уходит в песок, в Днепр, вымывает фундамент".

  Жанна Левченко, мешканка: "
  Там прорывается эта труба и бежит настолько, что там делают хомуты, оно связано с фекалиями, невозможно туда пробраться. Это все неудобства для жильцов – вонь на все первые этажи от этого".

  Водогін у підвалах будинків проклали 30 років тому.

  Відтоді його жодного разу не лагодили  капітально. Навіть для дрібного ремонту потрібно перекривати магістральну трубу і залишати без води тисячі містян. У ЖЕКу від гнилих труб відхрещуються, відповідальність за них покладають на водоканал. Керівники останнього кажуть, підвали не їхня справа.

  Анатолій Алексеєнков головний інженер "Дніпроводоканалу": "
  Днепрводоканал" обслуживает системы водоснабжения до обреза зданий жилых домов местных советов".

  Марія Вяткіна, 5 канал: "Цей дірявий водогін завдовжки 7 км підтоплює 10 багатоповерхівок. Єдиний вихід із ситуації, раз і на завжди винести комунікації з-під будівлі".

  У районній раді вже знають, як це зробити. Кажуть - комунікації треба прокласти за десять метрів від будинків. Навіть розробили проект.

  Анатолій Коваленко, голова Ленінської райради Дніпропетровська: "Вот на этом проекте показана синяя линия по периметру всех этих массивов. Это означает, что будет замена старых труб, что сейчас в подвале, трехсотки, на новые трубы. Чтоб осуществить весь этот проект необходимо более 7 млн грн".

  На розв`язання проблеми з бюджету міста виділили поки що півмільйона. Розпочали роботу в  одному з проблемних будинків. Але згодом зупинили, бо ЖЕК вчасно не відкачав воду. Підрядники відмовились працювати у таких умовах. Проте, чиновники запевняють - якщо фінансування поновлять - роботи буде виконано вже за рік. 

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал

  Попередній матеріал
  Екологічну експертизу в Україні можуть скасувати
  Наступний матеріал
  Медведєв зустрінеться з Каном на нейтральній території
  Теги: