Бронежилети
Бронежилети 5 канал

Броня з ризиком чи некоректні розшифровки прослуховування: перебіг розгляду "справи бронежилетів"

Читайте по-русски
Ольга Капінус, Сергій Почтаренко, Василь Саковець, Михайло Каморянський – з війни вони прийшли в Міністерство оборони, щоб реформувати систему забезпечення армії

Броня з ризиком для життя чи некоректні розшифровки прослуховування? Після гучного арешту Дмитра Марченка у справі про закупівлю бронежилетів Печерський суд обрав запобіжні заходи й іншим чотирьом підозрюваним. Засідання тривали три дні. Їх перебіг – у сюжеті.

Ольга Капінус, Сергій Почтаренко, Василь Саковець, Михайло Каморянський. З війни вони прийшли в Міністерство оборони, щоб реформувати систему забезпечення армії. Звинувачення у тому, що свідомо закупили неякісні бронежилети – відкидають.

"Мої співслужбовці, які сьогодні сидять на лаві засуджених, це є Люди з великої букви. Це люди які захищали і рятували життя", – наголошує заступниця начальника управління Міноборони Ольга Капінус.

Суддя Олег Білоцерківець відправляє її під нічний домашній арешт до 3 січня.

Адвокат Сергія Почтаренка Георгій Тігішвілі просить суд долучити до матеріалів справи протоколи випробовувань бронежилетів у сертифікованій лабораторії.

Прокурор Микола Середа наводить ключовий аргумент обвинувачення. Це записи розмов, у яких підозрювані начебто обговорюють неякісні бронежилети: "Відбувається розмова в службовому кабінеті Почтаренка, між самим Почтаренком і Каморянським, де вони обговорюють те що бронежилети не відповідають технічним умовам".

Сергію Почтаренку суддя призначає арешт на гауптвахті з можливістю застави майже 77 млн грн.

Наступний підозрюваний Василь Саковець пояснює: в розмові йшлося не про експертизу виробів підприємства "Темп-3000", а про інші випробовування. Адже в Міноборони розробляють власні технічні умови для бронежилетів.

"Мене питає керівництво, будуть стріляти чим? Я доповідаю, осколком. Увага, осколком! Якщо ви відкриєте технічні умови Темпа, про ніякий осколок по відношенню до бронежилету в комплексі мова не йде", – акцентує начальник відділу управління МОУ.

Військовий пояснює, за посадою відповідає саме за розробку нових технічних умов, а не за якість уже закуплених бронежилетів. Тому й не міг говорити про те, що йому приписують слідчі ДБР. Василю Саковцю суддя призначає нічний домашній арешт. Прокурор запевняє, попри заяви підозрюваного, записи можуть бути доказом у суді.

Підозрюваний Михайло Каморянський наголошує на неточностях у роботі слідчих: "23.04 о 12:07 є перелік осіб між якими ведеться розмова, але жодної фрази моєї в цьому протоколі немає".

Захист викликає свідка – військового Юрія Мельника, який перевіряє якість бронежилетів, що їх закуповує Міноборони. Під присягою в суді начальник територіального центру контролю якості заявляє: "Ні разу не було таких випадків, коли ми могли приймати бронежилети без відповідних лабораторних досліджень".

Михайлу Каморянському суддя обирає такий самий запобіжний як Дмитру Марченку і Сергію Пачтаренку – два місяці арешту з можливістю застави 76 млн 840 тис. грн.

Ірина Шевченко, Василь Кобець, Ігор Селянінов, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Найманці там теж приїжджають, буряти всякі": на Маріупольському напрямку окупанти укріплюються
Наступний матеріал
Забагато порожніх стільців: у Києві влаштували день солідарності зі Станіславом Асєєвим
Loading...