Ділянки для бійців АТО
Ділянки для бійців АТО 5 канал

"Брама зачинилася": чому видача земель ветеранам АТО заблокована

Видача землі учасникам АТО у кількох областях країни нині заблокована. Принаймні, про це заявляють самі АТОвці

Йдеться про членів 16 громадських об'єднань, передає кореспондент "5 каналу". 

Ще рік тому військовий, а нині - керівник будівельної фірми. Павло документи на отримання землі в Київській області подав ще торік на початку грудня. Відтоді і листується з обласною адміністрацією та геокадастром.

"У мене вже план будинку є, і другого теж. Бо один вже побудований. Стандартні відписки - "землі немає", – розповідає військовий Павло Якимчук.

Така ж ситуація і на Харківщині. За останні три місяці АТОвцям дали лише 12 гектарів, каже Владислав Якименко. Співкерівник обласної організації ветеранів причину затримки вбачає у постанові Уряду, яка зобов'язала продавати землю на аукціонах, а чверть від проданої площі роздавати ветеранам.

"У нас до прийняття цієї постанови не було проблем. Але зараз повністю зачинилася ця брама. Велика кількість хлопців, які оформлюють землю, не можуть її оформити до кінця", - каже Якименко.

Документ, який зупинив видачу землі за старою схемою, ухвалили у червні цього року. Стратегія зобов'язала Держгеокадастри проводити аукціони на продаж права оренди у межах 2 гектарів. Продали, припустимо, 100 гектарів, тоді можна ще 25 га виділяти учасникам АТО.

"Для того, щоб змінити ситуацію, зняти цю напругу, ми зараз розробили для наших територіальних органів навіть графіки. Довели до відома, що щомісячно вони повинні проводити аукціони, продавати право оренди для того, щоб учасники АТО не відчули на собі певних дискримінаційних норм", - зазначає директор Департаменту землеустрою Держгеокадастру Олександр Краснолуцький.

Утім, як кажуть учасники АТО, за останні три місяці у Київській, Запорізькій, Закарпатській областях не виділили землю жодному воякові. Це підтверджують і у відомстві. Як стало відомо, у цих областях жодного аукціону так і не провели. А отже - ветеранам не дісталися законні землі.

Як планують вирішувати питання самі учасники АТО – дізнайтеся у сюжеті:

 

Довідково: За офіційними даними, 71 тис. учасників війни на сході вже отримали ділянки. Але це лише п'ята частина від тих, хто оформив статус учасника бойових дій.

Дар'я Феденко, Данило Шматько та Ігор Селяніов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Попередній матеріал
Суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині держкордону – реакція адвокатів
Наступний матеріал
Штаб АТО: За минулу добу поранено українського військового, окупанти б'ють з гранатометів та кулеметів
Loading...