5.ua

Борги із заробітної плати в Україні наближаються до рекордного максимуму [відео]

   

  У «Київпастрансі» третій місяць поспіль не платять зарплату. Сім’я Олександра Хамова у повному складі працює на підприємстві, і з серпня буквально не має, за що жити. З дня на день 9 тисяч працівників Київпастрансу обіцяють розпочати страйк.

  Олександр Хамов, водій трамваю першого класу: «Ну, вобще, это сейчас катастрофа, самая настоящая катастрофа. Сыну 24 года, а молодость есть молодость: у него ни копейки в кармане, ни с девушкой никуда не пойти, ничего!»

  Сергій Болдинюк, голова профспілкового комітету «Укрпастрансу»: «Вот, вот уже сегодня вроде решили, а результат остается нулевой. Есть какая-то продвижка, какое-то продвижение, а результат остается нулевой. Сегодня опять вот что-то поговорили, а результат опять остается не такой, как надо. Поэтому настолько уже сегодня ситуация стоит остро, что вот, ну, маленькая спичка и она может возгорется и вілится в любой момент».

  У столичній адміністрації кажуть: гроші на зарплату «Київпастрансу» виділені ще у середині жовтня, але у підприємства заборгованість перед кредиторами за попередні роки. Тож ці гроші можуть і не потрапити до працівників, бо ними, за рішенням судів, погасять борги.

  Михайло Костюк, заступник голови КМДА: «Кошти в дорозі. Кошти, фактично, Кабмін їх профінансував, але структура не дозволяє їх довезти до людей».

  Загальна заборгованість перед працівниками в Україні уже сягнула мільярда двохсот мільйонів гривень. Це офіційні дані державної служби статистики. І половина боргу - припадає на державний сектор. У Міністерстві соціальної політики заспокоюють: створили робочу групу, яка шукає шляхи виходу зі скрути. Керівниця відомства поскаржилася: не має об'єктивної картини з регіонів, тому проблему швидко вирішити не вдасться.

  Наталя Королевська, міністр соціальної політики: «Как фонды социального страхования рассчитываются, по какой причине существуют задержки. Потому что, на сегодняшний день мы с вами на бумаге поучаем отчеты: и по отчетам со всех областей у нас прекраснейшая картина, что никто, никому, ничего не должен и у нас полный мир и порядок!»

  Експерти ж твердять: борги накопичуються, бо уряд провадить хибну економічну політику: закладає до бюджету більше видатків, ніж прибутків. І передбачають: дефіцит держбюджету за результатами цього року може побити всі рекорди за часи незалежності та сягнути ста мільярдів гривень. Тож тепер гроші на захищені статті заробітної плати - слід шукати у міжнародних кредитних установах.

  Віктор Пинзеник, екс-міністр фінансів України: «На жаль ми вже опинились у такій ситуації, що втримати ситуацію без нових позик не можливо. Бо ми маємо на сьогоднішній день 550 мільярдів гривень боргу, це більше бюджету. Ми не можемо позбутись цього боргу за рік».

  Днями урядовцям дісталося на горіхи від президента. Віктор Янукович вимагав негайно погасити борги по зарплаті. Але єдиний рецепт, переконані економісти, припинити жити у борг, витрачаючи більше, ніж країна заробляє.

  Дмитро Мороз, Віталій Кононов, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Як соратники Тимошенко не змогли з нею зустрітися [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві мітингували футбольні фани-націоналісти
  Теги:
  Loading...