Близько 4 тис родин бджіл майже одночасно вимерли на Житомирщині [відео]

  Близько 4 тисяч родин бджіл майже одночасно вимерли у Бердичівському районі на Житомирщині. Пасічники підрахували збитків зазнали на понад 4 мільйони гривень. Самі вони підозрюють: смерть комах спричинили отрутохімікати, якими кроплять сусідні поля. Однак екологи жодних причин інциденту досі не виявили.

  Пасічник: "Це вони в конвульсіях. За хвилину вона буде мертва. От, бачите, одна мертва. Ось друга. Це так вони гинуть".

  Мор бджіл одночасно розпочався більш як у 15-ти селах. Пасічники кажуть: за лічені дні втратили найбільш цінних – робочих бджіл. Припускають - комахи отруїлися пестицидами, якими місцеві фермери оприскують поля.

  Микола Куба, пасічник: "Приїхавши зранку на свою пасіку, я здивувався тому, що перед вуликами лежать мертві бджоли і не має польоту бджоли. Відкрив вулика, почав придивлятися і помітив, що бджола падає з рамки і починає у конвульсіях крутитися на місці, а потім протягом хвилини гине".

  Володимир Король, пасічник: "Перед тим, як фермер кропить, він повинен попередити про це пасічників, щоб ми позакривали вулики чи повивозили їх".

  Пасічники кажуть - викликали екологів, однак ті прибули за три дні. Офіційний висновок комісії - ані в рослинах, ані у бджолах отрути нема.

  Федір Кухарець, головний спеціаліст управління ветеринарної медицини у Бердичівському р-ні: "Бачите, причини не вияснені. Збудників захворювання не було виявлено. Не виявлено ні пестицидів, нічого".

  Пасічників такі висновки – обурили. Чотири тисячі бджолиних сімей не могли загинути без причини, Підприємці бояться - можуть залишитися без бджіл узагалі, і вимагають компенсації втраченого.

  Володимир Король, пасічник: "Ну, 4 тисячі сімей помножте на тисячу – 4 мільйони гривень. Це мінімум. Це ми тільки про бджоли говоримо. Ми не говоримо про мед, про пилок, про все, що ми могли зібрати".
   
  Проблему пообіцяли вивчити на рівні Міністерства аграрної політики.

  Микола Петренко, радник Прем’єр-Міністра України: "Люди, які знаходяться на своїх місцях, я бачу, на жаль, не виконують своїх обов’язків. Тому ми сьогодні послухали, тепер вони приїдуть до Києва, ми проведемо з ними нараду, проведемо зустріч у Міністерстві аграрної політики. Якщо з’ясуємо, що винен бізнес, то будемо через суд вирішувати це питання".

  Бджолярі категоричні - кажуть, якщо не знайти винних зараз, то в майбутньому - вони не зможуть відновити пасіки, на які витратили десятки років роботи.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Байковому кладовищі поховали Ступку [відео]
  Наступний матеріал
  Заборонили купатися на усіх пляжах Києва
  Теги: