Сміттєві акції
Сміттєві акції npu.gov.ua

"Біржові схеми": У фондовий ринок України влили "сміттєві акції" на 25 мільярдів

Шляхом злочинних маніпуляцій ціна "папірців" збільшувалась у 20 раз

Нацполіція спільно з Генпрокуратурою викрили злочинну схему випуску на ринок "сміттєвих" цінних паперів на загальну суму необґрунтовано завищеної капіталізації майже 25 мільярдів гривень, повідомляє "Укрінформ".

Зазначається, що оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції встановили групу осіб, яка проводила фінансові оборудки на фондовому ринку. Зокрема, штучно завищувала вартість цінних паперів підконтрольних емітентів, а потім реалізовувала їх підприємствам реального сектору економіки. За свої послуги одержувала 2-3 відсотки від їх загальної біржової вартості. Послугами фінансових шахраїв здебільшого користувалися інвестиційні фонди та страхові компанії.

"Під час слідства правоохоронці встановили організатора злочинної схеми та посадових осіб фондових бірж, які у ній були задіяні. Зловмисники штучно та контрольовано збільшували вартість так званих "сміттєвих" цінних паперів, емітентом яких були підконтрольні організатору фіктивні підприємства. Шляхом злочинних маніпуляцій ціна "папірців" збільшувалась у 20 разів", – йдеться в повідомленні.

Покупцями "цінних" паперів були підприємства реального сектору економіки (інвестиційні фонди, страхові компанії).

Таким чином, щомісячно вказаною злочинною групою реальному сектору економіки реалізовувалось "сміттєвих" цінних паперів на загальну суму понад 1 млрд гривень. За попередніми даними, учасники фінансових оборудок щомісяця одержували за свої послуги мільйонні прибутки, повідомляє агентство.

У результаті даної злочинної діяльності на фондовому ринку України на даний час перебувають в обігу "сміттєві" цінні папери 38 емітентів, на загальну суму необгрунтовано завищеної капіталізації майже 25 мільярдів гривень.

Зазначається, що 12 жовтня правоохоронці провели 34 санкціоновані обшуки. Зокрема, у приміщеннях фондових бірж, офісах компаній, задіяних у "схемі", в тому числі фіктивних, а також за місцем проживання фігурантів справи та інших осіб, причетних до злочину.

Правоохоронці вилучили понад 50 печаток підприємств та документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Як повідомляв 5.UA, 40 тисяч одиниць фальсифікату вилучили правоохоронці у Львові.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Поліція Кіровоградщини "накрила" кримінальну "сходку" – фото

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Austrian Airlines заявила про запуск 25 зимових рейсів в Україну
Наступний матеріал
УЗ демонструє невміння та/або небажання оптимально використовувати ресурси – Цкітішвілі
Loading...