Кадри з передової 5.ua

Бірюков спрогнозував, коли закінчиться війна на Донбасі

  Радник глави держави також пояснив, чому Україна не закінчила війну за два тижні ще в 2014 році

  Радник Президента України Юрій Бірюков припускає, що війна на Донбасі триватиме ще півтора-два роки. Про це він розповів в інтерв'ю Online.ua, відповідаючи на запитання, чи надовго війна на Донбасі.  "Інформацією жодною я не володію. За моїми відчуттями, ще роки півтора-два, напевно", – сказав Бірюков.

  Він зазначив, що в України немає поки що ніяких військових варіантів вирішення. "А в них уже теж ніяких варіантів немає. Дійти до меж Донецької, Луганської області? Харківська народна республіка? Ага! Зараз! Там взагалі вже без варіантів", – заявив радник Порошенка.

  Окрім того Бірюков також пояснив, чому Україна не закінчила війну за два тижні ще в 2014 році. За його словами, Україна б АТО й закінчила за кілька тижнів, якби Росія не увійшла на нашу територію. 

  До завершення АТО все йшло, сказав радник Президента. Він зазначив, що між військовими частинами, які спускалися зверху через Дебальцеве, Вуглегірськ, і тими частинами, які піднімалися знизу через Іловайськ, залишалося 20 або 30 км – саме стільки їм не вистачало, щоб з'єднатися й повністю відрізати Донецьк. І тоді б, власне, все й закінчилося. "Ну, вибачте, закінчити АТО за кілька тижнів або протистояти РФ — це різні речі! Адже в травні, в квітні 2014 року ми не могли собі навіть уявити нічого подібного! Спочатку ніхто ж не міг повірити, що Росія буде постачати зброю", – наголосив радник Порошенка.

  Також Бірюков поділився своїми припущеннями щодо того, як Україна буде реінтегрувати окуповані зараз території після перемоги. "Для якоїсь дуже великої маси людей, їм взагалі не дуже важливо, який прапор висить, який гімн, який герб, хто головний і так далі. Вони живуть своїм якийсь там життям... Відповідно, хтось втече. Хтось там піде в підпілля, і доведеться ще якийсь час його виколупувати", – зазначив Бірюков.

  Він переконаний, що Україні буде важко відновити інфраструктуру і все, що було зруйновано. "А з точки зору людей – я не думаю, що у нас якісь там надпроблеми будуть їхньої реінтеграції", – заявив радник глави держави. Раніше голова МВС України Арсен Аваков заявив, що в 2017 році стоїть завдання вийти на міжнародно визнаний державний кордон України на Донбасі, а надалі – вже і Криму.

  Як повідомляв 5.UA, вчора, 6 березня 2017 року, Гаазький суд розпочав слухання за позовом України до Росії щодо її агресії на Донбасі. 

  Попередній матеріал
  "Без мобільного та з сусідом": у Мін'юсті розповіли про умови утримання Насірова у СІЗО
  Наступний матеріал
  "Тікаючи від обстрілів, опинитись на вулиці": чому на Одещині чиновники виселяють переселенців
  Loading...

  Бої минулого тижня на Донбасі були найважчими за 2 роки і не повинні стати нормою – заступник генсека НАТО

  У МЗС Німеччини відреагували на заяву свого посла в Україні щодо виборів на Донбасі

  "Для отримання пояснень": МЗС України викликає посла Німеччини через заяви про вибори на Донбасі