Фото із відкритих джерел

Більше 80% українців готові самі змінювати країну – опитування

  Цифри стали несподіваним відкриттям для авторів дослідження

  Більшість українців - 84% опитаних - втомилися чекати благ і усвідомили, що розраховувати можна тільки на себе і свою родину. Про це свідчать результати дослідження To be Ukrainian, проведеного в 2017 році в чотирьох найбільших містах України - Києві, Одесі, Харкові та Львові - компанією "Українська маркетингова група" (UMG) спільно з Міністерством інформаційної політики, пише журнал "Новое время".

  Як інформує видання, такі цифри стали несподіваним відкриттям для авторів дослідження. Починаючи з 90-х років соціологія говорила про те, що українці - нація екстерналів, тобто людей, які покладаються на зовнішні обставини і вважають за краще уникати відповідальності за свою долю і країну. Вважалося, що в цьому громадяни України радикально відрізняються від мешканців Західної Європи і США, які є інтерналами. Тобто, навпаки, беруть на себе відповідальність за все, що відбувається в їх житті.

  Сьогодні, більш ніж коли-небудь, українці відчувають себе громадянами, стверджує Євген Головаха, заступник директора Інституту соціології НАН України. "Це новий феномен", - констатує він. Серед причин кардинальних змін, що сталися зі співвітчизниками, соціологи називають революцію, кризу і війну, що звалилися на їхні плечі. Українці тепер готові ризикувати і здатні пристосовуватися до будь-яких життєвих негараздів. 

  Так, за даними дослідження, для понад 70% співвітчизників ключовим фактором патріотизму стає не просто знання української мови, а її побутовий контекст. За останні два роки кожен третій російськомовний українець став частіше розмовляти українською мовою. Більш того, майже 60% вважають важливим використання української мови в ЗМІ - для підтримки національного духу. Замість пасивної економії українці тепер більше орієнтовані на пошук додаткового заробітку. При цьому більше 80% жителів країни готові проміняти престижну роботу на високооплачувану, а майже 70% - інтелектуальне і духовне зростання - на можливість більше заробляти. Хорошою відповіддю на запитання про матеріальне благополуччя багатьом видається можливість почати свою справу: кожен другий опитаний вважає, що зараз для цього дуже вдалий час.

  При цьому віру в краще українці не втрачають. 2015 року понад 60% були оптимістичними реалістами - розуміли, що далеко не все добре, але вірили в краще. Через два роки, незважаючи на те що песимістів як і раніше на 10% більше, ніж оптимістів, табір тих, хто сприймає події в позитивному світлі, збільшився в чотири рази, в той час як кількість їх опонентів не змінилася. 

  Попередній матеріал
  Глобальний тиждень здоров'я: у столиці влаштувати тематичний квест для підлітків
  Наступний матеріал
  Британські слідчі провели обшуки офіс консалтингової фірми Cambridge Analytica