5.ua

Бійців Нацгвардії вчать вести гібридну війну

  На Київщині резервістів Національної гвардії вчать воювати в умовах нової війни – гібридної. Для цього треба не тільки прицільно стріляти з усіх видів зброї, але й розміновувати дороги та працювати з місцевим населенням на небезпечній території.


  Добровольці – вчорашні програмісти, менеджери та громадські діячі. Нині вони – резервісти Нацгвардії, які штурмують військову науку. Найголовніше, кажуть їхні командири – фізична підготовка.

  Хто втомився – "відпочиває" на курсах саперної підготовки.

  Нині курс перепідготовки слухають близько двох сотень бійців. Програма-мінімум: за два тижні підготувати з цивільної людини вправного вояка. Це дуже маленький термін, щоби стати бойовою одиницею, розуміти один одного і ефективно виконувати завдання. Одне з найбільших завдань – інтенсивність притирки колективу.

  Найбільший виклик для цих бійців – гібридна війна, яка тепер ведеться проти України на Сході. Цей досвід активно вивчається командуванням і передається новобранцям. Основні теми – дії на відкритій місцевості, лісистій місцевості, у місті, патрулювання доріг, блокпости, пересувні блокпости, робота з цивільним населенням.

  Весь час поряд чергує медична служба. Поки що, на щастя, роботи для медиків немає. Їхній керівник звітує – ліками забезпечені стовідсотково, бракує лише карети "швидкої допомоги". Каже, мають лише одну, яка нині на чергуванні у Слов'янську. Керівник медичної служби Ігор Ільків уже по кілька разів звертався до всіх, до кого міг – керівництва, комітету Верховної Ради, особисто до міністра – з вимогою чимшвидше надати реанімобіль.

  Попри труднощі, бійці переконують – захищатимуть Батьківщину за будь-яких обставин.

  Дмитро Мороз, Максим Пєтраков, "5 канал".
  Попередній матеріал
  У Харкові суд відпустив чотирьох сепаратистів під заставу від Царьова
  Наступний матеріал
  На Київщині перепоховали виявлені пошуковцями рештки 45-ти червоноармійців