робота
робота 5 канал

Безробітний карантин: скільки українців не мають роботи та як виходять із ситуації роботодавці

Читайте по-русски
За карантин зменшився і рівень заробітної платні

Ігор та Єгор щойно повернулися зі служби в Збройних силах. На початку липня у них завершився контракт. І тепер прийшли до центру зайнятості – треба шукати роботу.

Анжеліна втратила постійну роботу ще в грудні. Та під час карантину вдалося влаштуватися методисткою у виші - щоправда, тимчасово.

"Це зразу після карантину було, зразу було скорочення. Мабуть, спеціальності якісь скоротили, ну і скоротили штат", – каже Анжеліна Кіреєва. 

У Київському центрі зайнятості кажуть: у столиці без роботи залишилися 22 тисячі людей. На одне робоче місце тепер претендують удвічі більше людей, ніж до карантину.

"Велика кількість безробітних, яка отримала статус безробітних і отримують допомогу по безробіттю, за звичайних умов без карантину для відсотків, мабуть, до 50 була б потрібна робота і вони були б працевлаштовані", – пояснює начальниця відділу сприяння працевлаштуванню Київського міського центру зайнятості Тетяна Говорун. 

 Така сама ситуація і по всій Україні. Офіційно пів мільйона людей сидять без роботи. Жінок із таким статусом трохи більше за чоловіків. Половина безробітних старше 45 років і мають вищу освіту. Утім, це лише офіційні цифри Центру зайнятості.За оцінками Київської школи економіки, у тіньовому секторі економіки роботу втратили ще півтора мільйона українців.

Серед вакансій, які пропонують чи не найбільше – водії, кур'єри та продавці супермаркетів. Саме на них найбільше зріс попит під час карантину. І досі таких пропозицій багато.

І цікавлять вони переважно молодих людей. Влаштуватися просто - через мобільний застосунок служби доставки. Антон щойно завершив бакалаврат. Кур'єром працює майже рік. Каже, цієї весни до служби доставки набрали людей.

робота
робота5 канал

"Більше стало, було людей 15, зараз вже 20 зараз. Ну на відсотків 10 більше заробив, приблизно так", – каже Антон. 

Загалом же по Україні порівняно з тим самим періодом минулого року вакансій стало вдвічі менше. Найгірша ситуація була всередині травня. Тоді замість звичних п'ятдесяти тисяч пропозицій на популярних сайтах пошуку роботи подекуди було заледве 15 тисяч. У червні почали з'являтися робочі місця. Зріс попит на менеджерів із продажів онлайн замість продавців-консультантів у магазинах. Більше вакансій і в сільському господарстві – але вони сезонні. Поки не відновилися сфери розваг та туризму.

За карантин зменшився і рівень заробітної платні – в середньому на 600 гривень.

Пандемія змусила роботодавців змінювати й умови праці – пропонувати медичне страхування або гнучкий графік через проблеми з транспортом. З'являються так звані суперпрофесії – коли кілька посад поєднують в одну. Але з невеликим збільшенням зарплатні.

Марія Писаренко, Віктор Сніжко, Василь Кобець, "5 канал"

Попередній матеріал
"Кіновернісаж просто неба": в Шевченківському парку столиці вже готові до перегляду першого фільму
Наступний матеріал
У Києві оштрафували водія, який перетнув три смуги перед мостом Патона
Loading...

Рівень безробіття в Україні, як порівняти з травнем минулого року, зріс майже вдвічі

На 4600 осіб зросла кількість безробітних у Києві – центр зайнятості

40 тис. українців залишилися без роботи через карантин – Держслужба зайнятості