Twitter / СММ ОБСЄ в Україні

Безпілотник ОБСЄ виявив ракетну установку окупантів у зоні відведення озброєнь – і зник

  У СММ поки прямо не кажуть, що БПЛА був збитий російськими бойовиками – хочуть спочатку знайти його рештки на окупованій території

  Увечері 2 червня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ втратила зв'язок із своїм безпілотним літальним апаратом дальнього радіусу дії, повідомляється на сторінці СММ. На момент втрати сигналу БПЛА перебував на висоті 9 тис. футів (2743 метри) над окупованою бойовиками т. зв. "ДНР" територією в районі між селами Корсунь (31 км на північний схід від Донецька) і Шевченко (28 км на північний схід від Донецька).

  Одночасної втрата всіх комунікацій з БПЛА наводить спостерігачів на думку, що це було викликано ударом по хвостовій частині апарату, де розташовані система захисту від заклинювання і антени, що зумовило відмову всієї системи. Офіцер зв'язку Збройних Сил України повідомив, що БПЛА зник з радарів приблизно в 2 км на південь від Корсуня в той же час, коли СММ втратила із ним зв'язок. Зараз спостерігачі разом із СЦКК збирається до передбачуваного місця катастрофи, щоб виявити рештки безпілотника і точно встановити причини його падіння.

  При цьому у місії підкреслили: 1 червня 2016 року цей БПЛА розшукав у Корсуні, що знаходиться у зоні відведення важких озброєнь, пускову установку окупаційних військ 9K33 "Оса" із ракетами класу земля-повітря калібру 210мм і зенітну гармату ЗУ-23. На підтвердження своїх слів Місія опублікувала фото відповідного порушення окупантами Мінських угод.

  Також у СММ нагадали: російські бойовики уже збивали безпілотник спостерігачів ОБСЄ. Це сталось 27 травня, і його знищили бойовики т. зв. "ДНР" поблизу окупованої ними Горлівки.

  Нагадаємо, днями безпілотник СММ ОБСЄ зняв на відео, як російські окупанти обстрілюють Авдіївку з самохідної артилерії

  Попередній матеріал
  В ході обстрілу Авдіївки поранено мирного жителя - поліція
  Наступний матеріал
  США закликали Київ до повного розслідування трагедії 2 травня в Одесі

  Дрон ОБСЄ зняв на відео, як окупанти обстрілюють Авдіївку з важкої артилерії

  ОБСЄ: У Донецьку бойовики стріляють з дахів житлових будинків

  Окупанти не пропустили ОБСЄ в напрямку Луганська

  МЗС РФ заперечує, що Путін погодився на поліцейську місію ОБСЄ на Донбасі

  Бойовики не дозволили спостерігачам ОБСЄ працювати в Кадіївці, Ровеньках і Новоазовську

  Терористи обстріляли патруль спостережної місії ОБСЄ - Хуг