5 канал

"Без жодної російської деталі": як в Києві презентували новенький Ан-132

Літак виготовили у рекордні строки, втім, він оснащений сучасною авіонікою та потужними двигунами

Новий Ан-132 – без жодної російської деталі – урочисто викотили з ангара столичного заводу "Антонов". Сьогодні, 20 грудня, його демонстрували саудитам, на чиє замовлення і забрали літак, передає "5 канал".

Українські робітники, які власними руками зводили новий український літак, наголошують, що в Ан-132 немає жодної російської запчастини. "Комплектуючі тут – Франція, Америка. З Росією тут співпраці ніякої немає. Завод може тринадцять, п'ятнадцять, сімнадцять таких літаків на місяць робити", – кажуть робітники.

"Це важлива подія, тому що цей літак був виготовлений у рекордні строки. Тобто фактично протягом року часу ми маємо нову модифікацію нового потужного літака. І мені дуже приємно, що "Антонов" концентрує свої зусилля на карго авіації. Бо тут він має очевидні конкурентні переваги", – сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Ан-132 – молодший брат моделі літака Ан-32. Так само, як попередник, новий літак зможе працювати у складних погодних умовах, сідатиме на злітні смуги, що засипані піском або, приміром, розташовані високо в горах.

Функції літака теж не зміняться – він може перевозити вантажі, транспортувати поранених та викидати десант. Водночас у "132-му" сучасніша авіоніка та потужніші двигуни, ніж у попередника, тому нова машина зможе підніматися вище, літати далі, а вантажів брати – більше.

Зводили повітряне судно на гроші Саудівської Аравії. Там же будують завод для виробництва таких літаків, яким "Антонов" передасть конструкторські креслення. Втім, ліцензія на виробництво нових літаків Ан-132 залишиться в Києві.

Більше деталей – далі в сюжеті:

Максим Волобоєв, Дмитро Дємішев, "5 канал"

Попередній матеріал
Російська говірка та прапори: як бойовики собі "смотрини" у Кримському влаштували
Наступний матеріал
Пекар: Битви виграють великі бригади - і тепер надійшов їх час - відео
Теги:
Loading...

Потреба в літаках Ан-132D до 2035 року становить близько 290 одиниць – Порошенко

Історичний день: Порошенко привітав Ан-132D із днем народження

Урочистості з нагоди завершення побудови першого дослідного зразка літака Ан-132 – відео