Ярослав Железняк
Ярослав Железняк 5 канал

Без п'яти хвилин науковець: як нардепи реагують на скандальний захист дисертації Іллі Киви

Читайте по-русски
В опозиції вважають, що нардеп дискредитує українську науку

Соромно називатися кандидатом наук – медик-науковець Олександр Ябчанка спалив свою дисертацію на знак протесту проти наукового ступеня Іллі Киви. Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбук. Зазначив, що просить вважати цей жест "офіційною заявою з вимогою позбавити мене наукового ступеня кандидата медичних наук" і закликав інших кандидатів та докторів наук вчинити аналогічно. 

"Це постріл у ногу собі ж. Якщо ми не будемо звертати на це увагу, то між людьми, які поза сумнівом, в Україні є, які роблять справжню науку, і Кивою – ставиться знак дорівнює", – зауважив Олександр Ябчанка.

Тим часом Ілля Кива, який захистив скандальну кандидатську дисертацію із державного управління, у Верховній Раді приймає вітання від своїх колег по фракції.

В "Опозиційній платформі – За життя" схвалили бажання Киви вдосконалюватися. Натомість в опозиції вважають, що нардеп дискредитує українську науку. У кулуарах також обговорюють журналістське розслідування, яке засвідчує, що Ілля Кива додав до своєї кандидатської дисертації довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень оцінки своєї роботи зазначив матеріали науково-практичних конференцій, яких узагалі не існувало. Також опоненти обурені нахабною поведінкою нардепа з медійниками перед захистом.

"Дуже соромно за тих 13 людей, які були в комісії, які голосували за цього кандидата, і власне отакі речі дискредитують українську науку, українську вищу школу, і дискредитується парламент. Зараз ми повертаємося в час проффесорів, і ці проффеєсори зараз правлять балом", – наголосила депутатка "ЄС" Ірина Геращенко.

"Обов'язково має бути реакція Міністерства освіти, хоча що вимагати від міністра-копірайтера і плагіатора, я не знаю, але тим не менше, він має відреагувати. Це – поганий приклад для всіх", – вважає нардеп "Голосу" Ярослав Железняк.

Водночас у монобільшості не такі критичні щодо Киви. Розповідають: його політичний образ не пов'язаний із науковими досягненнями.

"У пана Киви певний політичний образ, і він його всіляко підтримує своїми висловлюваннями і своєю поведінкою, але це абсолютно не означає, що та робота, яку він представив на захисті, є негідною цього захисту", – каже "слуга" Данило Гетманцев.

Докладно про реакцію нардепів дивіться у сюжеті кореспондентки "5-го" Лесі Головатої:

Нагадаємо, захист кандидатської дисертації відбувався у державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості вчора. Журналістів туди пускали не всіх: доводилося викликати поліцію. Кива прийшов з охоронцями, яких назвав "аспірантами й студентами", а представників ЗМІ обізвав лайливими словами.

Попередній матеріал
Гостинні Греція та Грузія чи Туреччина без росіян: куди зможуть податися українські туристи вже в травні
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Loading...

Якщо довго вдивлятися у прірву, то Кива подивиться на тебе – "Час Ч + Афтепаті на хаті"

Захист дисертації Іллі Киви: "5 канал" не пустили в будівлю, журналісти викликали поліцію – подробиці

Як Милованов арабські інвестиції здобував і чи стане Кива дідом – "Час Ч"

Яніна йде працювати на RT, нетрадиційний Кива та гра "Що? Де? Коли?" – "Вечір з Яніною Соколовою"

"Вечір з Яніною Соколовою": Путін – хороша людина, а Кива – маріонетка США

Унаслідок рішення КСУ зупинено перевірку декларації нардепа від "ОПЗЖ" Киви