Опитне 5 канал

Без газу, води та світла: як живуть мешканці Опитного

Мешканцям Опитного вже третій рік доводиться готувати їжу просто неба на саморобних пічках

Із тисячі людей - у селищі Опитне, це Донецька область, - залишилися кілька десятків. В основному місцеві жителі після бойових дій живуть чи не в руїнах: без газу, та іноді без води та світла. Про це мовиться у сюжеті журналістів "5-го каналу".

Населений пункт розташований поблизу Донецького аеропорту - тож протягом 2014-2015 років він цілодобово був під прицілом. Як нині селище оговтується від атак.

Бойовики стягують до лінії фронту неподалік Донецька гусеничну техніку та важке озброєння. Такі дані військових розвідників. Армійці додають, що режим тиші терористи використовуються для укріплення власних позицій. Активність бойових дій значно знизилася. Ворог не застосовує важкого озброєння, але атакувати українських армійців не припиняє.

Мешканцям Опитного вже третій рік доводиться готувати їжу просто неба на саморобних пічках. Без світла, газу і води вони вже звикли жити. І поступового готуються до зими. Буржуйка і балони з газом. Ще рік тому мешканцям спустошеного війною села про таке було й годі мріяти.

"Стрекотня, тобто автомати працюють хоча й іноді і міни прилітають з боку бойовиків. Вдень тихо, зазвичай починають стріляти з 11 вечора і до 4 ранку", - каже військовослужбовець ЗСУ "Танцор".

Знайти уцілілий будинок у Опитному – майже неможливо. Місцевих тут залишилося зо три десятки.
Обласних чиновників за три роки тут бачили двічі, розповідають місцеві. Єдина поміч – українські військові.

Від початку вересня на цій лінії фронту стало значно тихіше, розповідають військові. Але цей спокій нестабільний. Обстріли не припиняються.

Окрім того, за даними військової розвідки, ворог передислоковує на цю лінію фронту гусеничну техніку та важке озброєння.

Як повідомлялось, за минулу добу в зоні проведення АТО внаслідок бойових дій жоден з українських військовослужбовців не загинув і не був поранений.

Із Донецької області – Сергій Барбу та Сергій Клименко, 5 канал.

Попередній матеріал
За мир і любов: в Умані паломники святкують юдейський Новий рік
Наступний матеріал
Під час розгону антиурядового протесту в Ефіопії загинуло 50 людей

Штаб АТО: Бойовики били із зенітних установок, мінометів та БМП

"Голосіївська криївка": Благодійний фестиваль для порятунку бійця АТО

АТО: Ворог гатив з артилерії по Авдіївці, а з мінометів по Верхньоторецькому

Штаб АТО: Ворог порушує "режим тиші" по всій лінії фронту