Без дітей та без будинку живе подружжя на Київщині

  Без дітей та без будинку живе подружжя на Київщині. Їхній дім згорів три роки тому, держава пообіцяла надати новий, утім і досі родина - без даху над головою. П`ятьох дітей через житлову проблему забрали до інтернату. Нині родина готує звернення про допомогу до Президента, бо районна влада від фінансування відмовляється.

  Від будинку нині й сліду нема. Попри це, подвір`я родина не покинула. Нині тут два сараї  - в одному подружжя худобу тримає, в іншому - самі живуть:

  Ще три роки томУ сільський голова пообіцяв допомогти звести новий будинок. Викопали яму, заклали фундамент. На цьому роботи зупинились - у влади  закінчилися гроші. Спонсорів теж не знайшли.

  Звести дім самотужки  родина не в силах - заробіток чоловіка- тисяча двісті гривень на місяць, Юлія - за господарством доглядає. Виховувати дітей у таких умовах соціальні служби не дозволили - рік тому усіх п`ятьох забрали до інтернату. Кілька разів на місяць Юлія та Володимир навідують малечу. 

  Христина Ровінська: "Ми тута граємося з ними і дуже хочемо, щоб вони не уїжджали".

  Володимир Твердохліб, батько: "Немає жилля на даний момент. А нам сказали, еслі буде де жити - пожалуйста, забирайте, А ми не можем зараз собі це надати".

  У інтернаті діти житимуть допоки батьки не вирішать житлове питання. Втім пояснити малечі дорослі проблеми  - складно. Кожне прощання - зі сльозами.

  Забезпечити новим будинком багатодітну сім`ю влада не може, запевняє сільський голова. Програма про доступне житло  - в районі - не працює. Придбати нову хату  - навіть у напівпокинутому селі за бюджетні кошти -  не вийде. Голова каже, на Київщині надто дорого. Погорільцям пропонує продати земельну ділянку, натомість купити будинок в іншому  - більш дешевому місці.  

  Олексій Невечера, голова Застугнянської сільської ради: "У них єсть можливість будинок набагато комфортніший ніж в київській області, їхні сестри живуть в Одеській області, можливість є купити будинок там, повністю побудований комфортний будинок, з розрахунком на ту кількість дітей, яка в них є".

  Утім остаточне рішення -  лише за родиною. Якщо переїжджати подружжя не схоче, сільський голова обіцяє допомогти з будівництвом нового житла, однак прогнозує - вирішення питання затягнеться ще мінімум на 3 роки.

  Юлія Фінгарет, Іван Довганик, "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Угорщині влаштували міжнародний фестиваль позашляховиків - "Офф-Роуд"
  Наступний матеріал
  В Австралії частково поновили авіарейси
  Теги: