Ірина Бекешкіна
Ірина Бекешкіна 112.ua

Бекешкіна: Якщо референдум про вступ України до НАТО відбудеться – він буде виграний

  Вступ до НАТО зараз підтримує половина населення, приблизно 30% – не підтримує

  Якщо Президент України Петро Порошенко проведе зараз референдум про вступ до НАТО, то жителі країни його активно підтримають. У цьому переконана директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає "Укрінформ".

  "Заява Президента про референдум – це правильне рішення. Це спосіб певного тиску на наших західних партнерів – що Україна відчуває свою близькість до НАТО і що НАТО треба більш активно співпрацювати з Україною", – зазначила вона.

  Відповідно до соціологічних опитувань, якщо такий референдум відбудеться – він буде виграний, впевнена Бекешкіна. Причому з досить солідним рахунком. "Вступ України до НАТО зараз підтримує половина населення. Приблизно 30% не підтримує. Але якщо говорити про референдум, то там рахунок "за" – 75%  за нашими опитуваннями", – сказала директор Фонду.

  Крім того, вона запевнила, що люди, які проти членства у НАТО, на цей референдум просто не підуть. А серед тих, хто підуть, прихильників НАТО "зашкалює за 90%, бо вони активні, з ентузіазмом підуть і проголосують". Втім, соціолог нагадала, що фактично питання членства в НАТО перед Україною наразі не стоїть, адже це суперечить уставу Альянсу – Україна веде війну, хоча офіційно це антитерористична операція.

  "Майже всі роки незалежності України ставлення нашого населення до членства в НАТО було негативним, люди віддавали перевагу нейтральному статусу. Зараз ситуація змінилася – і це демонстрація позиції українських громадян", – наголосила Бекешкіна.

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко повідомив, що готовий провести референдум про перспективи членства України в НАТО.

  Попередній матеріал
  Бої поблизу Авдіївки нагадали світові про російську агресію – Туск
  Наступний матеріал
  ЄС надасть 27,2 млн євро на підтримку управління міграцією в Україні
  Loading...

  На Яворівському полігоні планують створити центр підготовки за стандартами НАТО – Полторак

  До України прибула делегація НАТО: стала відома мета візиту

  Муженко: Керівники генштабів країн НАТО висловили одностайну підтримку Україні в умовах агресії РФ