Батальйон, що провів в АТО чи не найдовше, святкує другу річницю створення

У боях на Сході загинули 30 бійців підрозділу

У Кіровограді відзначили другу річницю створення 42-го окремого мотопіхотного батальйону. До його складу увійшли добровольці, професійні військові, які мали бойовий досвід у миротворчих місіях у різних країнах світу.

З усіх батальйонів він пробув у зоні АТО чи не найдовше – 20 місяців. За  цей час довелося вести бої поблизу Савур-Могили, Іловайська, Дебальцевого.

Зазначається, що в боях загинули 30 бійців батальйону. Сьогодні вояки згадують, що в тих сутичках доводилося не раз протистояти російським військам.

"Від 24-ї бригади ГРУ, чеченського батальйону, морських піхотинців, ряду підрозділів, з якими стикалися впритул і які вважають нас своїми "кровниками", – каже заступник командира 42-го мотопіхотного батальйону 57-ї мотопіхотної бригади ЗСУ Андрій Швець.

Демобілізований боєць батальйону зазначив, що на полі бою було не до розваг: "Було страшно, скажу чесно", - та наголосив, що на війні через родину, - "хотів захищати тоді свою Україну, своїх дітей, своїх внуків. В мене зараз п'ятеро внуків".

Як відомо, підрозділ сформували ще у червні 2014-го як батальйон територіальної оборони.

Нагадаємо, 11 червня другу річницю свого створення відсвяткував батальйон "Донбас". Його формування почалося наприкінці травня 2014-го із добровольців – передусім мешканців Донецької області.

Попередній матеріал
У Харківському шпиталі борються за життя 22-х поранених бійців
Наступний матеріал
Командування ССО оприлюднило унікальні фото підготовки української "спецури"

Поблизу Станиці Луганської ворог перетнув лінію розмежування та споруджує опорний пункт – розвідка

2-га річниця створення батальйону "Донбас": ветерани з'їхалися до Києва

"Локальна перемога": бійці 41-го батальйону отримали премію за підбиту ворожу БМП

Батальйон "Київська Русь" міцно укріпився під Новозванівкою