glavnoe.ua

Басараб про спецоперацію СБУ щодо Бабченка: Це успіх для України загалом, але програш в інформаційній площині

Безпека громадян – безумовний пріоритет для українських спецслужб

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" політолог Михайло Басараб.

На запитання ведучого, чи буде вчергове програна інформаційна битва в рамках глобальної інформаційної війни, чи ні, Басараб сказав: "Маємо зафіксувати, що на цьому етапі спецоперація щодо симульованого вбивства Бабченка викликає лише позитивні емоції і дає підстави для похвали нашим спецслужбам. Але є другий важливий момент. Це абсолютний програш України, на цьому етапі, в інформаційній площині. Ми говорили саме про існування розгалуженої прокремлівської мережі на території України. І те, що ця мережа безпроблемно працює в Україні та істотно впливає на суспільну свідомість, на свідомість українців, це є величезна проблема і це, передусім, претензія до СБУ. От кейс із Бабченком – це дуже гарний приклад того, як сама СБУ страждає від руйнівної ролі і роботи прокремлівської мережі медіа на території України. Оскільки, володіючи впливом через цілу низку телеканалів – "112 Україна", NewsOne, Zik тощо – Кремлю вдається і вдасться спотворити будь-який позитивний результат в Україні. Бо ж головне не що відбулося, а як це сприймуть громадяни. І на жаль, Росія захопила тут ініціативу".

Експерт сказав, як має діяти українська сторона в таких умовах: "У СБУ є не лише компетенції, а й обов’язок протидіяти ворожій пропаганді на території України. СБУ може перевірити, як працює мережа, хто її фінансує і хто є власником цих медіа…".

Басараб також прокоментував інформацію про певну критику спецоперації з боку представників Заходу: "Заяви певних західних кіл, а треба сказати, що це не якісь провідні західні лідери, а якісь там європейські бюрократи, треба дуже спокійно ставитися до цього. Ці заяви мають вторинне значення для України, адже відповідно до Конституції України безпека громадян і національні інтереси України, питання національної безпеки – це безумовний, наголошую, пріоритет для спецслужб України. Це не лише їхнє право і компетенція, а й їхній обов'язок".

Дивіться також відео за темою:

Як інормував 5.UA, журналіст Аркадій Бабченко, про вбивство якого повідомили напередодні, в середу, 30 травня, вийшов на брифінг СБУ. Голова Служби безпеки Василь Грицак заявив, що загибель росіянина було інсценізовано. За даними СБУ, організатор убивства Бабченка планував усунути в Україні 30 осіб. Це здебільшого журналісти, політичні діячі, переважно росіяни, які приїхали в Україну через незгоду з путінським режимом. 31 травня Шевченківський районний суд міста Києва обрав для Германа запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці без визначення розміру застави.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Ісусу знадобилося три дні – Бабченку вистачило одного": соцмережі продовжують активно реагувати на "воскресіння" журналіста

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Чому війна забрала мого тата?": в аеропорту "Бориспіль" відкрили виставку зі світлинами дітей, батьки яких загинули на Донбасі
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": волонтер та військовий інструктор Маруся Звіробій в ефірі "5 каналу" – відео
Loading...

Замах на вбивство Бабченка: прокурори запевнили, що Герман не був співробітником СБУ

Засуджуйте не українців, а Росію: Порошенко відреагував на критику інсценування вбивства Бабченка

Суд оприлюднив ім‘я підозрюваного в організації вбивства Бабченка

Бабченко – на закиди про перейдену "червону межу": "Я обрав варіант вижити"

Бабченко про спецоперацію СБУ: Інсценування злочину як метод розслідування є в КК України, все законно

Блискуча спецоперація СБУ: як "воскрес" Бабченко – подробиці