Акція під ВР
Акція під ВР 5.ua

Барабани і димові шашки: у чому полягала мета акції під ВР

За словами координатора коаліції "Декларації під контролем", до акції приєднувались усі, хто виявляв бажання та розуміння того, що депутатську недоторканність потрібно було знімати саме у вівторок

В ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" координатор коаліції "Декларації під контролем" Олександра Дрік розповіла про мету акції під Верховною Радою, які відбулася у вівторок, 11 липня. Так, за словами Олександри Дрік, першим основним завданням активістів було недопущення перенесення розгляду подань на депутатів на четвер.

"Я вчора цілий день з дев'ятої години ранку провела під Верховною Радою і перше наше завдання насправді було не допустити перенести розгляд цих подань на четвер. Четвер – це останній день цієї Ради і ми розуміли, що, якщо це буде у четвер, цього не відбудеться взагалі. Так от перше завдання було змусити розглядати подання у вівторок і ми цього добилися", – розповіла Олександра Дрік та додала, що це не була акція конкретної політичної сили і до неї долучалися всі, хто розумів що депутатську недоторканність потрібно було знімати саме у вівторок.

"Це не була акція якоїсь політичної сили, чи окремої громадської організації, тому до неї приєднувалися всі, хто виявляв бажання та розумів, що потрібно знімати депутатську недоторканність вчора. Скажу одразу, що не було єдиного центру організаційного, тому мені насправді здається, що питання полягає в тому, якого результату ми досягли чи не досягли вчора. Всі, хто там стояв, принаймні це була мотивація моя в першу чергу, розуміли, що якщо буде створений цей прецедент, незняття депутатської недоторканності, і він таки був створений, це означатиме, по суті, те, що наплювали не тільки на політичні обіцянки, але і на можливість притягнення до відповідальності будь-кого, хто вчиняє в парламенті злочини", – зазначила координатор коаліції "Декларації під контролем".

Олександра Дрік також наголосила на тому, що депутати використовують свій імунітет для того, аби уникати покарань за злочини.

"Імунітет, який є, використовується для того, щоб приховуватися від покарання за злочини. Це було і це буде, доки не буде скасовано недоторканність. І перш ніж скасувати її повністю, критично важливо було скасувати в цих конкретних шести випадках. Питання полягає власне в тому, що цей прецедент дуже серйозний. Тієї, по суті, кастовості і виконання парламентом функції суду, яка йому не може бути надана і якої він у принципі не має права на себе брати. Оцей прецедент надзвичайно серйозний. Це перший аспект. Другий аспект цього питання – це те, що з тих подань, які голосувалися вчора, із тих п'яти, не були проголосовані саме ті, які базувалися на електронних деклараціях. Це якраз Дейдей і Лозовий. Тому другий аспект цього питання в тому, що це один зі способів, черговий, дискредитувати систему електронного декларування", – додала Олександра Дрік. 

Як повідомляв 5.UA, упродовж вівторка, 11 липня, народні обранці розглядали, дискутували та голосували за позбавлення депутатського імунітету п'яти парламентаріїв.

Попередній матеріал
Виступ Президента України на відкритті ТОВ "Гуалапак Україна" – трансляція завершена
Наступний матеріал
"Подивіться, який красень": Порошенко відкрив новий завод у Сумах
Loading...

По кому подзвін: ВР не зняла недоторканність з Лозового

"В Україні не може бути недоторканних": БПП підтримає усі подання Генпрокуратури

ВР відмовилась переносити розгляд шістьох подань на зняття депутатської недоторканності – п'ять розгляне сьогодні