5 канал

Вірші у Раді та "договорняки": як парламент знімав недоторканність з 5 нардепів

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що знову звертатиметься до ВР з поданням на Дейдея та Лозового

Довгий день під знаком зняття недоторканності завершився у парламенті ближче до дев'ятої вечора. Упродовж вівторка народні обранці розглядали, дискутували та голосували за позбавлення депутатського імунітету п'яти парламентаріїв.

На початку засідання генеральний прокурор висловив сподівання, що робота парламенту буде плідною, та й взагалі цей день може стати для депутатів історичним.

"Я прийшов до вас, щоб частково зняти пострадянський феодальний рудимент депутатської недоторканності і зробити п'ятьох народних депутатів звичайними українцями. Сьогодні ви можете дев'ять разів натиснути кнопку "за" і відновити закон для всіх і кожного справедливість", – зазначив Юрій Луценко.

Утім, успішно проголосувати за подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності вдалося лише по трьох фігурантах проваджень. Це Олесь Довгий, Максим Поляков та Борислав Розенблат. Водночас, інші два подання ГПУ щодо Полякова та Розенблата, а йдеться про арешт та затримання парламентаріїв, Рада провалила.

Також забракло голосів у Раді, аби позбавити недоторканності Євгена Дейдея від "Народного Фронту" та Андрія Лозового від "Радикальної партії". Після голосування генпрокурор Юрій Луценко заявив у кулуарах, що у вересні внесе усі подання до Ради повторно.

Більше деталей про довгий та плідний день для парламентарів та гучні заяви – у відео:

  

І вже завтра, 12 липня, Регламентний комітет Верховної Ради розгляне подання ГПУ щодо опоблоківця Михайла Добкіна. Тож усі сьогоднішні процедури щодо цього нардепа очікують вже на засіданні парламенту у четвер. 

Попередній матеріал
Вода з бутлів та цебер: чому мешканці Торецька півроку сидять без води
Наступний матеріал
Медобладнання на мільйони: лікарня Мечникова отримала гуманітарну допомогу з Франції
Loading...