5.ua

Багатодітній родині житомирян влада невзмозі виділити житло [відео]

  Хоч і тісно, та затишно. В цьому невеличкому трикімнатному будинку мешкає велика родина – 9-ро дітей та їхні батьки. Малеча демонструє свої кутки.

  Вікторія Бодомер: «Там - я з Катьою, тут - Андрій, там Кароліна, там - Вероніка, там - Міра, і там Міша».

  У кожного - свої обов'язки. Діти хваляться: виконують їх сумлінно, бо з нетерпінням чекають повернення мами з пологового будинку. Кілька днів тому вона народила 10 дитину - братика Петра.

  Віталій Бодомер: «В обов'язки входить убирать, помогать сестрам, иногда забираю с садика, когда старшие заняты посуду мою часто».

  Ярослав Бодомер: «Я больше убираю в доме, слежу за порядком, мне больше нравится, потому что готовить я особо не умею. Конечно, тесновато в этом доме. Потому что 10 человек в трех комнатах, как-то очень тесно для меня. Цей от мальчик любит часто проснуться раньше и пойти всех разбудить».

  Будинок, у якому живе родина, їм не належить Бодомери його орендують вже четвертий рік. Тож власний дім – це велика сімейна мрія

  Голова родини каже - вже майже 10 років стоять у черзі на отримання житла. Натомість, після народження 9-ої дитини їм виділили 8 соток землі під забудову. Проте коштів на зведення будинку - родина не має.

  Богдан Бодомер, батько: «Не відкладаємо, бо те, що ми отримуємо, ми платимо за квартиру, за житло, за комунальні. Все, що заробляю і допомога, яка на підприємстві, ми все тратимо. Ну і ще не вистачає, бо я небагато заробляю. Я заробляю до 4-х тисяч гривень плюс 800 - допомога. Для нас було б краще, щоб житло готове, але так як казали, що згідно черги чекати, то це я не знаю, скільки чекати треба згідно черги».

  Скільки чекати на житло – не знають і в мерії. Там кажуть: попри те, що Бодомери - єдина родина у Житомирі, яка виховує 10 власних дітей, житла для них у міста немає.

  Наталія Леонченко, заступник міського голови Житомира: «Черга дійсно рухається дуже повільно. Принаймні, там де вони стояли тисячу якісь там в черзі, з тих пір вони не посунулися ні на крок. У рамках своїх можливостей міська влада допомагає, але взагалі це повноваження держави: забезпечувати житлом, соціальним житлом».

  Уже за кілька днів багатодітну маму та її немовля випишуть із лікарні. Жінка упевнена - знайдуться люди, які допоможуть їм звести будинок. І зізнається, якщо Бог дасть ще дітей – буде народжувати.

  Ганна Бодомер, багатодітна мама: «Навіть ті труднощі, які є, приходить дитина, обіймає і приходить як бальзам».

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Яремчі заборонили мобільний зв`язок? [відео]
  Наступний матеріал
  РФ звинуватила українських перевізників у чергах на кордоні [відео]