Безвіз

Ажіотаж минув: українці почали менше виїжджати за кордон за безвізом

В ефірі програми "Час: Online" голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал розповів, чи справді український кордон "на замку"

За останній місяць кількість українців, які подорожують до країн ЄС за безвізом, зменшилася на 15% і становить майже 29 тис. осіб. Це втричі менше порівняно з першими 30-ма днями лібералізації візового режиму. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

"Держприкордонслужба виконала всі визначені керівництвом держави завдання – створена система біометричного контролю функціонує на кордоні з країнами ЄС та авіаційному напрямку, біометричне обладнання встановлене у 157 міжнародних та міждержавних пунктах пропуску", – сказав він. 

З його слів, загалом від 11-го червня 2017 року до Євросоюзу у безвізовому порядку прослідувало 419 тис. громадян України (3% від загальної кількості, 12% – від тих, які подорожували за біометричними паспортами). Проте за останній місяць кількість українців-безвізників зменшилася на 15% і становить майже 29 тис. осіб.

Однак це втричі менше порівняно з першими 30-ма днями лібералізації візового режиму – майже 100 тис. громадян України.

"При цьому масових непропусків суміжною стороною, як на початку прогнозували окремі експерти, не спостерігається, а кількість відмов залишається незначною. Лише 0,2% від загальної кількості таких подорожувальників (10 тис.). Загалом, за попередніми підрахунками, відмову на в’їзд у країни ЄС отримали понад 60 осіб", – додав Цигикал.

Крім того, в ексклюзивному інтерв'ю голова ДПСУ зазначив, що бюджет Держприкордонслужби у 2018 році збільшено на 25%.

"На 2018 рік бюджет Державної прикордонної служби України збільшено на 25%. На сьогодні це 9 мільярдів гривень. Ми сподіваємося, що зможемо збільшити кількість підрозділів на державному кордоні, які стануть ще більш ефективними", – сказав він.

"Активно працюємо над внесенням змін до держбюджету в частині виділення Службі додатково 1,2 млрд грн, необхідних для підвищення грошового забезпечення тих, хто безпосередньо охороняє кордон, реорганізації спеціальних, оперативних і бойових підрозділів, підвищення укомплектованості персоналом та облаштування кордону з урахуванням реформування моделі його охорони", – додав очільник прикордонного відомства.

Повну версію розмови з головою Держприкордонслужби Петром Цигикалом дивіться нижче:

Попередній матеріал
Держдеп США зробив заяву щодо третьої річниці підписання "Мінська-2"
Наступний матеріал
Температурні гойдалки та сніги: синоптик розповів, яким буде березень в Україні

Кумедні та безглузді: прикордонники показали ТОП-5 випадків контрабанди тварин – відео

Новий проект бюджету США: через Росію, Китай та КНДР Пентагону виділять рекордну суму

Голова ДПСУ про незаконних мігрантів: Саакашвілі став 93-м до кого застосували реадмісію

Прощання з видатним вченим-філософом Мирославом Поповичем – включення з президії НАНУ

З'явилося відео затримання спецпризначенцями Саакашвілі в ресторані

Саакашвілі повернули до Польщі: хронологія подій