5 канал

Аварії на ЧАЕС не могло не бути – В'ятрович

Атомна електростанція була споруджена з суттєвими порушеннями

Голова українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів, що дослідив чимало документів КДБ, пов'язаних із Чорнобильською трагедією. З його слів, усі вони свідчать про те, що ця аварія мусила статися. Про це науковець заявив в ефірі "5 каналу" сьогодні, 26 квітня.

"Документи показують те, що, на жаль, цієї аварії не могло не бути. Саме спорудження цієї атомної електростанції відбувалося із постійними порушеннями. Ми маємо безліч документів КДБ, де "чекісти" звітують партії про неякісні матеріали, які використовувалися в будівництві, про поспіх партійного керівництва здати перший енергоблок до чергового з'їзду КПРС, про розкрадання, яке відбувалося", – зазначив він.

Крім того, В'ятрович повідомив, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 1986 року. Вони відбувалися одразу після введення електростанції в експлуатацію у 1979 році і супроводжувалися серйозними витоками радіації. 

Зазначимо, що раніше голова українського Інституту національної пам’яті повідомляв про відкриття секретних документів КДБ щодо Чорнобильської трагедії. 

Нагадаємо, сьогодні Президент України заявив, що аварія на ЧАЕС стала найбільшим випробуванням для українців в період між Другою світовою війною та нинішньою російською агресією. 

Попередній матеріал
На Сумщині на хабарі схопили начальника районного військкомату
Наступний матеріал
Азербайджан за добу нарахував 113 обстрілів у Нагірному Карабасі
Теги:
Loading...

У Львові вшанували 30-ті роковини Чорнобильської трагедії

У Дніпропетровську вшанували 30-ті роковини Чорнобильської трагедії

Невигадані історії: Про секретний 731-й батальйон у Чорнобилі

У Києві вшанували пам'ять жертв Чорнобильської трагедії

Порошенко: Чорнобильська трагедія розташувалася на півдорозі від нацистської окупації до російської агресії

5 канал - трансляція наживо