Антикорупційний прокурор заявив про перешкоджання діяльності НАБУ іншими органами

  Назар Холодницький занепокоєний тим, що наявні схеми допоможуть винним уникнути відповідальності

  Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на своїй сторінці у мережі Facebook відзначив два негативні тренди діяльності вищих органів.

  Зокрема він повідомив: "Останнім часом я бачу два загрозливі тренди. Перший – коли інші органи прокуратури намагаються передати Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Національному антикорупційному бюро провадження, які не є у нашій підслідності, і другий, ще більш загрозливий, коли інші органи починають розслідувати провадження, які за законом знаходяться у підслідності НАБ України. Гучно рапортують про затримання, роблять "велику PR картинку", оголошують підозри, а потім раптово "згадують", що це не їхня підслідність і намагаються передати ці справи НАБУ".

  Холодницький навів приклади на підтвердження власних спостережень – це справи екс-першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, екс-слідчого Сергія Войченка та міського голови Вишгорода Олексія Момота.

  "Вивчивши матеріали вказаного кримінального провадження, я визначив його підслідність за прокуратурою Київської області, оскільки є обґрунтовані підстави вважати, що підозра і досудове розслідування було проведене ними як неуповноваженим органом. Чому так? Тому, що ще на час подачі заяви і проведення першочергових слідчих дій, задовго до затримання Момота та оголошення йому підозри, слідчим та прокурорам прокуратури Київської області було достовірно відомо, що сума хабара, який пропонувався Момоту, перевищує 750 тис. грн, що згідно КПК є злочином, підслідним детективам НАБ. Тому фактично всі зібрані докази є недопустимими в силу ч. 3 ст. 87 КПК, оскільки зібрані неуповноваженим органом!" – додав Холодницький.

  Таким чином, вважає Холодницький, подібні дії призведуть до того, що "винні особи, які дійсно вчинили злочин за наявності матеріальних доказів, можуть уникнути відповідальності через порушення слідством процесуальних положень кодексу. І виправдувальний вирок суду в результаті, буде повністю відповідати вимогам Закону".

  Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро опублікувало список переможців інтернет-голосування за новий склад Ради громадського контролю при НАБУ, яке відбулося 2 червня.

  Попередній матеріал
  У суботу центр Києва буде частково перекрито
  Наступний матеріал
  Голова СБУ: Сідати за стіл переговорів з терористами "ЛНР/ ДНР" було б принизливо

  У Нацполіції оголосили набір дільничних поліцейських і слідчих у Київській області

  Всі все знають про "чорну касу", але свідчити до НАБУ добровільно прийшов тільки я - Чорновіл

  Луценко передав до НАБУ справу, в якій фігурує Кучма: Прощення не дає ніхто

  Антикорупційна прокуратура затребувала в ГПУ справи олігархів Коломойського і Пінчука