5.ua

Аномальна злива затопила Житомир [доповнено, відео]

  Ось так – по коліна у воді, мріючи про човен – житомирці сьогодні долають затоплені вулиці.

  Надія Лещінська, житомирянка: «Транспорт, я думала трамваєм  трамвай не ходить, я вирішила пішки йти. І навіть не знаю, куди йти – скрізь вода».

  Такого паводку містяни згадати не можуть. Кажуть, долають перешкоди обережно, аби під водою не перечепитися через бордюр. Та додають – застудитися не бояться, бо вода тепла.

  Житомиряни: «Вот так. Потихонечку, потихонечку. Ну, тепло – Боже, еще не в таких условиях были».

  Житомиряни: «Я помню один такой вот был, наверное, лет 12 назад. А так – немножко собиралась вода, но в таком количестве нет».

  Під водою опинилися трамвайні колії. Зупинився електротранспорт. Не зміг переїхати високу воду і цей автобус. Водій скаржиться: ремонт влетить у копійку.

  Віктор Висоцький, водій: «Акумулятори попливли разом з фільтром, низька посадка – і залило водою все. Треба мотора назад ставити лодочного і пливти по вулицях, а не їхати. Менше було, а то вже на передніх дверках ступєньки тонуть – ще чуть, і мотор попливе».

  Ігор Пашківський, водій тролейбуса: «Тут постоянно таке. Каналізація, може, забита – не знаю. Рятувальники є, он, водоканал приїхав».

  У міській раді кажуть: вода не стікає через застарілу зливову мережу, на реконструкцію якої у бюджеті немає грошей. А ще – через аномальну кількість опадів.

  Олександр Марцун, начальник управління комунального господарства Житомирської міської ради: «Виникає підтоплення у зв'язку з тим, що там малий діаметр зливової мережі. Він не може просто справитись з такою кількістю опадів. А кількість опадів за 6 годин перевищує місячну норму опадів».

  Щоби ліквідувати наслідки негоди, працівники ЖЕКів працюють у посиленому режимі. Звітують: залучили 12 одиниць спецтехніки та 60 рятувальників.

  Оксана Трокоз, Сергій Григорчук, Житомир, 5 канал

  Попередній матеріал
  Українські митники на 4 години затримали вихід корабля ЧФ РФ до Сирії
  Наступний матеріал
  «Принциповий антиєвропеєць» Марков попросить захисту у Євросуду [відео]