5.ua

«Принциповий антиєвропеєць» Марков попросить захисту у Євросуду [відео]

  Шість томів справи, чотири судові засідання – і депутат Ігор Марков поповнив лави народних обранців, у яких суд відібрав мандат. Представники позивача стверджують – в окрузі відбувалися масштабні фальсифікації.

  Андрій Хомич, представник Юрія Кармазіна: «29 серпня 2013 року МВС своїм листом повідомило ЦВК результати перевірки виборчої документації одномандатного виборчого округу №133, які засвідчують факт недостовірного встановлення підсумків виборів».

  У листі слідчих йдеться про шість тисяч бюлетенів. У них, крім позначки за Маркова, помітні сліди міток навпроти інших кандидатів. ЦВК на аргументи не відреагувала – бо не має повноважень.

  Наталія Ларина, представник ЦВК: «Позивач не зазначив жодного повноваження, на підставі якого ЦВК мала б чинити дії, які вони вимагають від ЦВК. А, отже – не можна казати про протиправну бездіяльність ЦВК». 

  На аргументи Центрвиборчкому Вищий адмінсуд зважив і позов Кармазіна задовольнив частково.

  Юрій Цвіркун, суддя: «Визнати відсутність у Маркова статусу та повноважень народного депутата України, визнати неможливим встановлення підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі №133 та необхідність проведення виборів в цьому окрузі».

  Рішення суду позивачі вважають справедливим. Але не приховують – безкарність ЦВК їх трохи засмутила.

  Олексій Оскер, представник Юрія Кармазіна: «ЦВК і далі буде бездіяти. Буде посилати людей, права яких порушені, відписками, що ми не маємо повноважень».

  Сам нардеп, позбавлений мандата, засідання Вищого адмінсуду називає фарсом, за яким стоїть влада. Переконаний – це помста за його принципову антиєвропейську позицію.

  Ігор Марков, народний депутат: «Нынешний режим в очередной раз вытер ноги об украинскую Конституцию. Расписался не только в полном отсутствии правоохранительной системы, которая по заказу портила мои бюллетени, но и судебной ветви власти, которая руководствуется лишь телефонным правом, а не законом».

  Неправомочним рішення ВАСУ назвав голова Комітету виборців України. Олександр Черненко застерігає – така практика відбирання мандатів матиме сумні наслідки.

  Олександр Черненко, голова комітету виборців України: «Можуть нові й нові з’являтися рішення ВАС, які можуть призвести до того, що в Верховній Раді не буде половини депутатів. Це дуже, така, це дуже картинка нереальна, але, виходячи з сьогоднішньої логіки, вона цілком можлива».

  Принаймні у шістьох депутатів є привід для хвилювання. Невтомний Юрій Кармазін уже готує чергові позови. А прихильник вступу України до Митного союзу – Ігор Марков – своє право називатися депутатом буде відстоювати в Європейському суді з прав людини.

  Наталія  Жижко, Олена Мілова, Ксенія Дворнікова, Владислав Каретник, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Аномальна злива затопила Житомир [доповнено, відео]
  Наступний матеріал
  Свободівці просять дозволу знести московський храм
  Теги:
  Loading...