«Amnesty International» закликає українську владу почати боротьбу з тортурами у міліції

  «Міжнародна амністія» вимагає створення незалежного бюро розслідувань – органу, який би перевіряв факти тортур українців з боку працівників правоохоронних органів. Про це заявили дослідники об’єднання на прес-конференції у Києві.

  Створення незалежного органу передбачене у кримінальному процесуальному кодексі, який вступив в дію рік тому. Та експерти вимагають, аби влада не чекала прописані у документі 5 років, а почала формувати Бюро розслідувань вже нині. Тим паче, це одна з вимог, прописаних в угоді про асоціацію з Європейським союзом. За офіційними даними з початку року в МВС зафіксували майже тисячу скарг на тортури у міліції. Серед них і справа Олександра Попова – мешканця Донеччини, якого викрали, завезли в ліс, а коли він не виконав вимог правоохоронців – відпустили. Нині цю справу розслідують.

  Анна Литвин: «Хотели, чтобы он признался в убийстве. Как он мне рассказывал, последние минуты он просто просил: «Убейте, уже не могу». У него оставались следы от наручников на руках, ожоги на ногах от применения тока».

  Хеза Макгіл, дослідник «Amnesty International» по Україні (Лондон): «Хватит уже сейчас. Должностные лица высшего звена не могут игнорировать данную проблему. Украинское правительство обязано гарантировать, что каждая жалоба о пытках расследуется незамедлительно и эффективно. И мы требуем, чтобы был создан независимый механизм по расследованию жалоб против милиции». 

  Попередній матеріал
  Луганський підприємець засмічує місто білбордами з славослів'ями Путіну [відео]
  Наступний матеріал
  В Криму руйнується протитуберкульозний кабінет – влада нічого не робить [відео]
  Теги:
  Loading...