"Amnesty Іnternational": уряд України не бореться з тортурами в міліції [відео]

  Більше 114-ти тисяч скарг на дії міліції надійшло минулоріч до органів прокуратури, а розслідували - менше двох тисяч. І лише у кожному п`ятому випадку - це десь три сотні випадків - були порушені кримінальні справи проти силовиків. Більшість із скарг пов`язані з фактами катування, або жорстокого поводження - звітують у правозахисній організації "Міжнародна амністія". Свої спостереження міжнародні правозахисники виклали у щорічному звіті.

  На думку "Міжнародної амністії", уряд не бореться із фактами катувань громадян з боку правоохоронців. Про це свідчать постійні скарги до Європейського суду з прав людини. Правозахисники заявляють - покласти край тортурам може правильне впровадження нового Кримінального процесуального кодексу, зокрема створення нового слідчого органу - Центрального бюро розслідування. На нього, зокрема, варто покласти функцію контролю за правоохоронними органами, забравши її у прокуратури. У МВС дані, наведені "Міжнародною аміністією", називають перебільшеними. За данними МВС, за минулий рік лише шестеро правоохоронців були засуджені за тортури.

  Макс Такер, координатор "Amnesty Іnternational" в Україні: "Нас дивує постійна неспроможність уряду України, парламенту та правоохоронних органів покласти край проблемі катування у міліції, чи навіть почати боротися з нею. Якщо уряд не подолає цієї проблеми - то його діяльність оцінить європейська спільнота у листопаді цього року, і ми сподіваємося, що народ України теж оцінить дії свого уряду. Маємо надію, що українці не терпітимуть такого суспільства, у якому вас можуть згвалтувати працівники міліції гумовим кийком за те, що ви п`єте пиво на вулиці".

  Попередній матеріал
  Кримінальну справу проти жертви Ландіка вже закрили
  Наступний матеріал
  Алупку заливають фекалії з депутатського санаторію [відео]
  Теги:
  Loading...