Facebook

Альпініст Роман Городечний, який підкорив Еверест, повернувся додому

  До сходження на Еверест львів’янин спеціально тренувався понад півроку

  Десятки львів’ян в аеропорту зустрічали альпініста Романа Городечного, який 14 травня на найвищій горі світу – Евересті – підняв прапор Львова. Однак під час сходження у львів’янина почалася гірська хвороба, також погіршився стан у київського альпініста, який був у команді. Українців евакуювати гелікоптером у шпиталь у Непалі. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  "Ми підняли прапор на найвищій горі планети. Неймовірні відчуття. Це було на вершині 8848 метрів, але добра погода була до 10 хвилин, потім різко змінилася і ми почали спуск. Сніг такий, що за метр нічого не було видно. Температура сягала мінус 40 і був страх. Ми почали швидко спускатися. Відомо, що 70% нещасних випадків стається на спуску", – зазначив альпініст.

  Роман Городечний розповів, що член їхньої команди не розрахував зі своєю маскою, одягом, окулярами, йому посікло вітром і снігом сітчатку очей.

  "На 7800 метрів ночувати не можна, але він був нетранспортабельний і ми там у масках переночували. Спуск, який займає 4 години, ми йшли 8 годин. Нам лікар сказав, що його потрібно швидко забирати. Нам порадили викликати гелікоптер, але допоки не піднявся галас в Україні літак не прилетів. Хоча страхуванням було передбачено. Гелікоптер таки прилетів і навіть на кілька годин швидше, аніж зазвичай", – зазначив альпініст Роман Городечний.

  До сходження на Еверест львів’янин спеціально тренувався понад півроку.

  "Основне було правильний командний дух, ми постійно жартували поки йшли. Веселий творчий дух допоміг вилізти на гору. Тобто, тренування і товариство, з яким йдеш, допомагає піднятись на гору. На спуску, коли хочеться посидіти і відпочити, а це завершується зазвичай трагічно, важливо, щоб хтось не дав це зробити. Там поборюєш не гору, а себе", – наголосив Роман Городечний.

  Як повідомляв 5.UA, українські альпіністи, які застрягли на висоті 6400 метрів, безпечно спустилися з Евересту.

  Попередній матеріал
  Спільно з Nokia: Омелян планує впровадити цифрову інфраструктуру
  Наступний матеріал
  За втікачем Онищенком стоять спецслужби РФ – американські ЗМІ
  Loading...

  Сходження снігової лавини в Італії: жертвами негоди стали уже більше 15 людей

  Під час сходження на Монблан в Альпах загинув український альпініст

  Небезпека близько: синоптики попереджають про сходження лавин у Карпатах

  Сходження снігової лавини в горах Італії: кількість жертв збільшилась

  У Новій Зеландії під час сходження на гірський хребет загинув українець

  Пошукова операція на місці сходження лавини в італійських Альпах закінчилася