Активісти судяться із міграційною службою через незаконні платежі [відео]

  Запорізькі активісти судяться із міграційною службою. Вони вважають, що та за оформлення закордонних паспортів вимагає зайвих грошей. Вищий адмінсуд визнав дії чиновників неправомірними, тож законна вартість закордонного паспорта - лише 170 гривень, і не копійкою більше.

  Ігор Блюменталь, позивач: "Полная победа будет, когда у меня загранпаспорт будет в руках".

  Нині ж тримає рішення Вищого суду на власну користь. Ігор із Запоріжжя першим в Україні у всіх судових інстанціях довів - оформлення закордонного паспорта має коштувати 170 гривень, і ні копійкою більше. 

  Ігор Блюменталь, позивач: "Решение ВАСУ о том, что загранпаспорт можно получить за 170 гривен. Все остальные плтежи, которые требуются в державной миграционной службе, являются необязательными".

  Ще не отримав паспорт Руслан Жиров. Він також позивається до Державної міграційної служби. Каже, рік тому заради цієї судової тяганини навіть відмовився від запланованої подорожі.

  Руслан Жиров, позивач: "Мы с супругой просто хотели побывать на экскурсии в Европе - не получилось. Супруга меня поддержала. Она сказала, что ситуацию в Украине нужно менять. Кто-то же этим должен заниматься".

  5,5 мільйонів паспортів видали українцям за 6 років - підрахували активісти Демократичного альянсу. Стверджують: кожен із них переплатив у середньому по 200 гривень. Офіційно - за інформаційні довідки, бланки, оформлення та видачу документа. Активісти наполягають: ці платежі не передбачені постановою уряду щодо правил оформлення закордонних паспортів № 231.

  Іван Фурлет, координатор кампанії "Стоп свавіллю в паспортних столах": "Законна і обов`язкова сума - це сума державного мита у розмірі 170 гривень. Державна міграційна служба має право надавати послуги - незрозуміло, який їхній зміст - на суму 87 гривень 15 копійок. І ще вимагає за бланк паспорта 120 гривень. Звідки ця сума взята і чим вона аргументується - в жодному суді державна міграційна служба довести не змогла". 

  У Державній міграційній службі відповідають: закону не порушують, бо керуються ще одним рішенням Кабміну - №1098. А там прописана вартість адмінпослуг - 87 гривень - та плата за бланк. А от решта платежів - дійсно незаконні. Чому ж суд не звернув увагу на постанову №1098 - чиновники не коментують.

  Сергій Гунько, речник Державної міграційної служби: "Ми будемо виконувати рішення суду. В даному випадку, рішення суду говорить нам про те, що ми зобовязані повторно розглянути заяву. Ми її повторно розглянемо".

  Поки одні по судах ходять - інші покірно чекають... відкриття відділів міграційної служби. За пів години до початку роботи тут вже черга - 22 людини. Ціна закордонного документа їх не бентежить.

  Отримувач паспорта: "Я заплатив 400 гривень".
   
  Отримувач паспорта: "477 з копійками".

  Отримувач паспорта: "За 130 гривень гаяти час не погодився б. Лучше хай буде так, но щоб ця процедура не тягнулась, ось бачите - скільки людей збирається".

  Тим часом, ті, хто не бажає переплачувати, хочуть, щоб у ситуацію втрутилася Генпрокуратура. І готові безплатно консультувати охочих відстоювати в суді своє право на закордонний паспорт за 170 грн.

  Дарія Феденко, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міндоходів не має претензій до соцмережі "ВКонтактє" [відео]
  Наступний матеріал
  Опитування: українська молодь хоче до ЄС
  Теги: