5.ua

Активісти не дали переобрати старих керівників Вищого госпсуду

  Громадські активісти завадили людям у мантіях з Вищого господарського суду України провести збори. Вони були проти того, щоб судді заново переобрали старе керівництво, звільнене після ухвалення закону про люстрацію.

  Працівники Вищого господарського суду повідомили журналістам про закриті збори, на яких головою установи, начебто, мають обрати Артура Ємельянова. Він до сьогодні був заступником голови вищого госпсуду Ігоря Татькова. Перед початком зборів джерело у суді повідомило, що засідання скасували, однак голова Люстраційного комітету, правозахисники й журналісти, які вже з'їхалися, домоглися зустрічі з Артуром Ємельяновим. Екс-заступник голови господарського суду у палкій суперечці звинувачення активістів спростував – мовляв, збори справді повинні були відбутися, але розглядати на них мали зовсім інші питання. Нібито, сьогодні суддям мали представити нового виконувача обов’язки голови установи та позбавити посад старе керівництво.

  Голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв розповів: "Ми йому сказали три речі. Перша – якщо ще раз збори проведуться нишком, ми приходимо сюди і все тут розносимо, починаючи з нього самого. Друге – він не має ніякого права балотуватися, як і всі люди, які цим законом були звільнені з посади голів судів. І останнє – ми сказали, що всі кандидати, які будуть висуватися на посади керівників судів, спочатку представлялися громадськості, обговорювалися, а далі би судді їх вибирали".

  Попередній матеріал
  У МВФ задоволені стабільністю боргових зобов’язань України
  Наступний матеріал
  Ярема сподівається на мирне вирішення конфлікту на Сході країни
  Теги:
  Loading...