9 хвилинами мовчання вшанували пам`ять Георгія Ґонґадзе

  Дев`ятьма хвилинами мовчання вшанували пам`ять загиблого журналіста Георгія Ґонґадзе. Саме стільки років минуло з дня його зникнення. Запалити свічку на Майдані Незалежності зібралося близько півсотні людей. Кажуть, прийшли не лише пом`янути журналіста, а й вкотре нагадати: імена замовників вбивства Ґонґадзе не названі й досі.

  Наліпки з гаслами акції організаторам навіть не доводиться роздавати. Люди чи не в чергу за ними стають. На них - не партійні  гасла: акція аполітична. На Майдані зібралися вшанувати пам`ять  Георгія Ґонґадзе.

  Півтори тисячі свічок на Майдані. Ними  вже традиційно викладають ім`я Гія. Іще шість сотен - в пам`ять про загиблого журналіста,- запалять  усі небайдужі.

  Гасла організаторів - теж владі адресовані. Вони  вимагають правосуддя. Підсумовують: за рік справа Ґонґадзе зрушила таки з місця. Однак відразу задають запитання - чи не є це піаром до виборів?

  У пам`ять про Гонгадзе - мовчать 9 хвилин. Рівно стільки років минуло з дня зникнення журналіста. Під плакатом із його зображенням учасники акції лишають квіти та запалені свічки. Кажуть, вони шану загиблому журналісту віддали. Тепер те ж саме має і влада зробити. 9 рік нерозкритої справи  - вже аж занадто.  

  Учасниця акції: "Знайшли Пукача, але ми не переконані, маємо сумнів, що буде істина, тому що Пукача знайшли якось випадково, саме перед виборами. Чи не має це політичного підтексту?"

  Організаор акції: "Мета цього заходу - пом`янути загиблого, по-друге, консолідувати зусилля журналістів, колег. А також мета нагадати владі  про те, що дев`ять років - це надто багато чекає суспільство".

  Валентина Теличенко, адвокат: "Звичайно, впливає. Впливає увага журналістської спільноти, впливає суспільна увага в Україні, впливає увага з-поза меж України. Якби не було цієї уваги, то не було б і тих політичних спекуляцій, які знову завирували після затримання Пукача і з наближенням президентських виборів".

  Український журналіст зник 16 вересня 2000 року. Невдовзі обезголовлене тіло знайшли у Таращанському лісі. У березні 2008 суд виніс вирок трьом екс-міліціонерам - виконавцям убивства. Новий виток у справі розпочався улітку - коли заарештували ще одного обвинувачуваного - Олексій Пукач перебував у розшуку із 2005 року. Саме він вказав на місце, де знайшли фрагменти черепа загиблого журналіста. Утім остаточної крапки у справі досі не поставлено - адже не названі імена замовників та організаторів убивства Георгія Ґонґадзе.
  Попередній матеріал
  Безпритульних тварин у Києві вбивають ЖЕКи,- захисники
  Наступний матеріал
  Україна отримала від ОБСЄ гроші на утилізацію отруйного меланжу
  Теги: